24 квітня в Ужгороді відбудеться реквієм зі вшанування пам’яті жертв геноциду вірмен в 1915 році

 |   | 

24 квітня в Ужгороді відбудеться реквієм зі вшанування пам’яті жертв геноциду вірмен в 1915 році

Сьогодні в Ужгороді вшанують пам’ять жертв геноциду вірмен в 1915 році

101 рік тому, в розпал Першої світової війни, Османська імперія влаштувала етнічні чистки вірмен. Тривали вони кілька років. Тоді у масових убивствах загинули півтора мільйони людей.

“Визнання геноциду – це не данина вірменському народові та нашим мученикам. Визнання геноциду – це тріумф людської совісті та справедливості над нетерпимістю та ненавистю”, – президент Вірменії Серж Саргсян.

Рік тому, 16.05.2015 р., в пам’ять про 100-річчя геноциду вірмен в Ужгороді на Київській набережній біля Закарпатського обласного драмтеатру було встановлено пам’ятний знак «Хачкар» – вірменський пам’ятник з дорогоцінного вулканічного каменю (туфу) із зображенням хреста на спеціально облагородженій території, його ще називають хрест-камнем. 

Всього таких вірменських пам’ятних знаків виготовлено близько 15 тисяч по всьому світу і кожен відрізняється своїм неповторним візерунком, хоча всі візерунки зазвичай витримані в єдиному стилі.

В Ужгороді, влада якого в 2010 році визнала факт геноциду вірменської нації (рішення УМР від 14.05.2010 р. №1438), як і в багатьох інших обласних центрах України, “Хачкар” встановлено в єдиному екземплярі на території Закарпатської області.

Всіх небайдужих на захід-реквієм зі вшанування пам’яті жертв геноциду вірмен в 1915 році, який відбудеться в обласному центрі Закарпаття, 24 квітня. о 13:00 біля пам’ятного знаку «Хачкар» (Ужгород, Київська набережна, біля драмтеатру).

(Переглядів: 70 )

Читати більше

25 листопада до Києва вперше прибудуть мощі прп. Паїсія Величковського З 25 по 29 листопада 2017 р. вперше в Київ будуть принесені для поклоніння віруючих ковчег з мощами і посох видатного подвижника і відновителя правосл...
Керівництво Мукачівської греко-католицької церкви зустрінеться із журналістами краю У середу, 17 січня, о15.00 в єпископській резиденції в Ужгороді відбудеться традиційна різдвяна зустріч керівництва Мукачівської греко-католицької єпа...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *