Торгівля УПЦ КП гуманітарною допомогою. Підступи ворогів України чи незручна правда?

Торгівля УПЦ КП гуманітарною допомогою. Підступи ворогів України чи незручна правда?

 |   | 

лдорлДивовижне поруч! 24 березня громадськість України за результатами XIV Національного конкурсу «Благодійна Україна – 2015» відзначила предстоятеля Київського Патріархату Філарета вдячністю за особистий внесок в розвиток благодійності в Україні. 

Здавалося б, все закономірно – адже “патріарх” Філарет, як істинний патріот, прославився добрими справами на благо своєї Вітчизни, і благодійність в ряду з цими справами займає не останнє місце. Адже всім в Україні відомо, що кожну заощаджену від продажу церковних свічок копійку він та його організація витрачають на допомогу голодним і знедоленим. Ось і автомобіль недавно він придбав не якийсь там дорогий, за мільярди, а зовсім скромний, вартістю всього в 3400000 грн. А відкладені після покупки кошти спрямував все туди ж – на благодійність. Якого ж ще претендента на високу нагороду можна шукати?

Однак далеко не все так райдужно. Дещо дивує те, що організатори конкурсу, приймаючи рішення про переможця, чомусь залишили без уваги інформацію про нещодавній грандіозний скандал, пов’язаний саме із благодійною діяльністю Київського Патріархату. Але ж це не просто скандал, це справжня кримінальна афера, тобто кримінальний злочин. І за цим фактом зараз ведеться слідство.

Нагадаємо, в постанові Солом’янського суду, присвяченому цій події, говориться про те, що Патріарша благодійна місія УПЦ КП з листопада 2015 року до сьогодні ввезла на територію України понад 380 тонн тканин, чоловічого та жіночого взуття, білизни та трикотажного одягу під виглядом гуманітарної допомоги. Згідно з документами ці товари повинні були отримати Дніпропетровська та Луганська єпархії УПЦ КП, щоб поширювати серед мирних жителів зони АТО. Як виявилося, згадані парафії за вказаними адресами вже тривалий час відсутні, а жителі навіть не чули про існування цих релігійних організацій.

За даними слідства транспортні засоби після оформлення на митниці незаконно прямували до Одеси, де товари продавалися на ринку «7 кілометр».

 А з 12 березня 2016 року на все майно Патріаршої місії накладено арешт.

Здавалося б, про які нагороди може йти мова? Хіба що у вигляді конкретних термінів тюремного ув’язнення. Адже цими аферами займалися не якісь там кримінальники, а люди, які мають пряме відношення до релігійної організації, що називає себе Церквою! До того ж Церквою, яка позиціонує себе найбільш патріотичної та «народної» з усіх існуючих в Україні!

Втім, представники Київського Патріархату не розгубилися та опублікували свою версію того, що трапилося, яку організатори Національного конкурсу «Благодійна Україна – 2015», мабуть, вважали такою, яка цілком заслуговує на довіру. Давайте й ми поглянемо, наскільки переконливими вдалися ці пояснення.

За кілька днів після постанови Солом’янського суду прес-центр УПЦ КП опублікував досить розгорнуту заяву, в якій, зокрема, йшлося про наступне: «Ми усвідомлюємо, що скориставшись нагодою, противники Київського Патріархату і особисто Патріарха Філарета не залишать можливості облити нашу Церкву і Предстоятеля інформаційним брудом. Нехай Бог їм буде Суддею. Ми не можемо виключати й того, що за спиною шахраїв стоять певні сили, які свідомо і професійно готували подібний привід для інформаційної атаки на Київський Патріархат. Проти України ведеться гібридна війна, і ми розуміємо, що боротьба проти нашої Церкви є одним з напрямків діяльності агресора».

 Однак, що ж це виходить – якщо проти УПЦ КП веде гібридну війну агресор, то яким чином він проник в патріаршу резиденцію Київського Патріархату, що розташовується на Пушкінській, 36? Адже засновником Патріаршої місії, яка існує більше року, є якраз Київська Патріархія УПЦ КП! І про цей факт незаперечно свідчать офіційні документи!

(Переглядів: 78 )

Читати більше

У мережі з’явилася копія листа Патріарха Філарета до Патріарха Кирила Копію листа Патріарха Філарета до Патріарха Кирила на своїй сторінці у Фейсбук оприлюднив прес-секретар Української Православної Церкви Київського Пат...
Про святкування Різдва Іоанна Хрестителя, або Чим небезпечні гуляння на Івана Купала (рос.) Что важно сделать в этот день, а чего категорически делать нельзя, советует митрополит Антоний (Паканич). 7 июля Церковь празднует Рождество честного...
Блаженніший митрополит Володимир: «Дії політиків суперечили інтересам нашої Церкви і загрожували розвитком нових конфліктів і розколів»... Не вщухають конфлікти серед віруючих в українському суспільстві. Потік неправдивої та компрометуючої інформації все більше розповсюджується серед насе...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *