“Без молитви і покаяння та добрих справ, піст стає всього лиш дієтою” – єпископ Варсонофій

“Без молитви і покаяння та добрих справ, піст стає всього лиш дієтою” – єпископ Варсонофій

 |   | 

Глава Закарпатської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату,, єпископ Варсонофій  звернувся до пастви із архіпастирським Словом на початок Різдвяного посту. 

                                “Дорогі браття і сестри , слава Ісусу Христу !

     Сьогодні, 28 листопада , Свята Православна Церква і усі ми з Вами приступаємо  до  особливого часу посту, який готує нас до зустрічі Різдва Богомладенця.  За цей період говіння ми повинні  очистили себе покаянням і молитвою , щоб з чистим серцем, душею і тілом могли благоговійно зустріти Сина Божого, Який явився в світ.

    Святий Симеон  Фессалонікійський говорить так: “Піст Різдвяної Чотиридесятниці зображує піст Мойсея, який постив сорок днів і сорок ночей, отримав на кам’яних скрижалях накреслення словес Божих. А ми, коли постимо сорок днів, споглядаємо і приймаємо живе Слово від Діви, написане не на каменях, але що втілилося і народилося, і долучаємося до Його Божественної плоті”.

     Справжній піст пов’язаний з молитвою, покаянням і утриманням від пристрастей і пороків, викоріненням злих справ, прощенням образ, допомогою бідним та сиротам. Без молитви і покаяння та добрих справ, піст стає всього лиш дієтою.

     Улюблені у Христі браття і сестри, закликаю кожного з Вас,в часі Різдвяного посту якомога частіше брати участь у Святих Літургіях, приступати до Святих Таїнств сповіді і Причастя. Приділяйте  більше уваги читанню Святого Письма чи духовної літератури, примиріться  із тими, кого образили чи з тими, хто образив Вас, творіть добро для ближніх.

    Бажаю кожному з Вас в часі говіння духовної кріпості та сил тілесних. Нехай Богомладенець Ісус, Який гряде у світ, нікого з Вас не обділить Своєю благодаттю. Немов волхви і пастушки підготуймось вітати нашого Спасителя, і   з чистим серцем принесімо Йому дари –ВІРУ, ДОБРІ ДІЛА та ПОКАЯННЯ.Амінь.

 

Слово опубліковано на офіційной сторінці Закарпатськї єпархії УПЦ КП 

(Переглядів: 13 )

Читати більше

Ми хочемо з найвищого престолу християнського світу заявити про біль України, – Патріарх УГКЦ про візит єпископів до Риму... Патріарх Святослав (Шевчук) 3 березня разом з єпископами Постійного Синоду, Апостольським візитатором і душпастирями УГКЦ в Італії та Іспанії очолив Б...
Українська делегація в ПАРЄ відстоювала позицію щодо захисту християнських меншин на окупованих територіях 1 червня 2015 року в Парижі на засіданні Комітету рівності та недискримінації Парламентської асамблеї Ради Європи, постійна делегація від України в ПА...
Група священнослужителів та мирян Хустської єпархії здійснила паломницку поїздку на Святу Гору Афон З благословення Високопреосвященнішого Марка, Митрополита Хустського і Виноградівського, група священнослужителів та мирян Хустської єпархії з 24 по 2...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *