Біля Кафедрального собору хочуть відновити старий єпископський парк

 |   | 

Мукачівська греко-католицька єпархія має намір відновити історичний парк єпископської резиденції. У єпархії збереглися архівні документи, за якими і збираються відновлювати невеликий парк. Владика Мілан Шашік каже, що, якщо все піде за планом, перші дерева тут з’являться вже навесні.

Невеликий парк буде розміщуватися позаду собору, у дворику, де раніше розміщувалася лабораторія фізичного факультету УжНУ. Будівлю, яка стояла на території, де зараз хочуть відновити міні-парк, знесли. Тепер там ведуться підготовчі роботи, розчистили також старий мур, який досить непогано зберігся.

Від території майбутнього єпископського парку ведуть сходи вниз до вулиці Лучкая. За сучасною огорожею – охоронна територія: там розміщені будівлі кафедри ядерної фізики УжНУ. Мукачівська греко-католицька єпархія не раз зверталася до керівництва університету, до обласної влади з проханням перенести кафедру, віддати ділянку під опіку єпархії та дати можливість повністю відновити історичну територію єпископської резиденції. «Давали відповідь, що ще 10 років діятиме той колайдер, а потім кафедру звідти заберуть. У нас була пропозиція перенести ті приміщення до схожих біля коньячного заводу. Назустріч нам не пішли. Вже пройшли ті роки і зараз нам дають категоричну негативну відповідь. Тому, скоріш за все, будівлі, які, чесно кажучи, псуватимуть вигляд єпископського парку, і вже давно розвалюються, таки залишаться по-сусідству», – каже Мілан Шашік.

«Звідси відкривається чудовий вид на місто. У ясну погоду навіть Ужанську долину видно! Дуже гарно», – розповідає владика і запевняє, що, після відновлення, територія єпископського парку вдень буде вільною для відвідування так само, як і відновлений палісадник і сквер біля собору.

Щодо новин про внесення єпископської резиденції до переліку  архітектурних пам’яток національного значення, владика Мілан зазначає, що переписка з Міністерством культури триває уже шостий рік, проте нещодавно єпархія отримала свіжого листа від Мінкульту щодо ще якихось документів, які необхідно зібрати.

Тим часом відновлення резиденції триває. Тим, хто пам’ятає приміщення за часів бібліотеки УжНУ, напевно, важко буде впізнати читальний зал чи книгосховище. У першому, наприклад, при ремонті виявили унікальний розпис і зараз це єдиний на Закарпатті зал у стилі пізнього бароко.

  

План майбутнього парку. Вигляд зверху.

Сквер з відновленою скульптурою Матері Божої.

У колишньому читальному залі (усі три фото).

Аня Семенюк, спеціально для Zaholovok.com.ua

(Переглядів: 45 )

Читати більше

Єпископ Ужгородський і Закарпатський УПЦ КП Варсонофій потрапив до списку найбільш впливових людей Закарпатського краю в 2017 році.... Унікальний проект «Впливові люди Закарпаття ТОП-100» відомий уже давно. За допомогою спецпроекту газета «НЕДІЛЯ» визначає найбільш успішних людей Срі...
Віряни Мукачівської православної єпархії звершили Хресний хід за мир (фоторепортаж) Щорічно, з 21 на 22 травня з благословення Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського в єпархії звершується Хресний хі...
У Пряшеві представлено унікальний документ Ужгородської унії 10 червня 2016 р. у Пряшівській митрополичій резиденції відбулася прес-конференція, присвячена знайденню документа, що стосується Ужгородської унії. У...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *