Актуальний коментар

Благовіщення перед Великоднем: що можна робити і чого робити не слід, як поститися?

На це запитання виданню “Православная жизнь” відповідає Андрій Музольф, викладач Київської духовної академії.

“Благовіщення – це одне з найбільших (так званих двунадесятих) свят Православної Церкви. Цей день є, згідно богослужбових співів, «главизною», тобто початком нашого спасіння. Саме на Благовіщення відбувається втілення Другої Іпостасі Сина Божого в утробі Пресвятої Діви Марії для спасіння людського роду від влади гріха і смерті. У цьому році свято збіглося з ще однією дуже важливою подією в церковному році – Великою Суботою, в яку згадується зшестя Христа в пекло.

Виходячи з величі цього дня, поєднавшого дві такі настільки важливі події із земного життя Господа нашого Ісуса Христа, для православного християнина пристойніше було б, звичайно ж, взяти участь в спільному богослужінні і тільки вже потім присвятити свій час тим або іншим життєвим турботам. Адже для людини, а тим більше віруючої, найважливішим і першочерговим має бути служіння Богу, прагнення до спілкування з Ним.

І якщо ми проведемо цей день виключно в передвеликодніх турботах: готуванні святкового столу, придбанні подарунків і т. П., Але при цьому забудемо про найголовніше – про молитву, то засвідчимо, що Великдень для нас не торжество Христа над смертю, а лише зайвий привід влаштувати застілля.

Щодо посту в цей день: згідно з церковним Статутом, так як Благовіщення випадає на період Страсної седмиці, риба та олія в їжу не дозволяються, але при цьому дозволяється вживати вино, звісно, в розумних межах”. 

(Переглядів: 19 )