Чи перейде Закарпатська єпархія УАПЦ у склад Константипольської Патріархії на правах митрополії?

 |   | 

Звернення з таким проханням до Патріарха Варфоломія прийняли делегати 5-го Помісного Собору 6 травня у Києві. Автори документу вважають, що у складі Константинополя УАПЦ не втратить свою «величну і страдницьку» історію.

«Помісний Собор перед лицем Церкви-Матері Константинопольської, від імені всієї повноти нашої Церкви, звертається до Вас із проханням – відкинувши всяку упередженість, відновити історичну справедливість, прийнявши нашу Українську Автокефальну Православну Церкву до Вселенської патріархії як митрополію на правах самоврядного устрою, який вона мала до її приєднання в 1686 році до Московської Церкви. Це дасть змогу мільйонам православних українців увійти в молитовне та євхаристійне спілкування із світовим православ’ям, адже відсутність єднання згубно позначається на їх духовному стані», – йдеться у зверненні.

Делегати 5-го Помісного Собору УАПЦ зазначають, що відновлення Київської митрополії стане початковою моделлю влаштування канонічного життя в Україні. Вони навіть підготували низку пунктів, за допомогою яких УАПЦ та Константинополь зможут втілити цю “благослоенну” мрію у життя.

Серед них – залучення провідних богословів Веселенського Патріархату до обговорення проблеми розділення в українському православ’ї, проведення круглих столів та відкриття у Києві чи у Львові представництва (подвір’я) Вселенського Патріархату, яке стане організаційним центром міжцерковної діяльності в питаннях долучення невизнаних православних спільнот України до повноцінного життя у Вселенській Православній Церкві.

“В той же час, вирішуючи питання УАПЦ, ми не відмовляємося від величної та страдницької історії і традицій нашої Церкви. Незмінною залишається й стратегічна мета нашої Церкви – розбудова єдиної канонічної Української Помісної Церкви», – пишуть учасники Собору УАПЦ.

(Переглядів: 439 )

Читати більше

У День Різдва Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна в ужгородському кафедральному храмі Карпатської єпархії УАПЦ відслужили божественну літургію... 7 липня 2016 року, у День Різдва Іоанна, славного пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього у кафедральному храмі апостола українського Андрія Перво...
“На колінах стоїмо перед Вами, сповідуючи жалобу сумну” – наукові читання в КаУ та УБА 23 листопада, у великому актовому залі Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії в м. Ужгороді, за орга...
На Івано-Франківщині продовжується масовий перехід парафій УАПЦ до УПЦ КП 2 серпня в Коломийському єпархіальному управлінні УПЦ Київського Патріархату відбулася зустріч єпископа Коломийського і Косівського Юліана з настоятел...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *