Чи перейде Закарпатська єпархія УАПЦ у склад Константипольської Патріархії на правах митрополії?

 |   | 

Звернення з таким проханням до Патріарха Варфоломія прийняли делегати 5-го Помісного Собору 6 травня у Києві. Автори документу вважають, що у складі Константинополя УАПЦ не втратить свою «величну і страдницьку» історію.

«Помісний Собор перед лицем Церкви-Матері Константинопольської, від імені всієї повноти нашої Церкви, звертається до Вас із проханням – відкинувши всяку упередженість, відновити історичну справедливість, прийнявши нашу Українську Автокефальну Православну Церкву до Вселенської патріархії як митрополію на правах самоврядного устрою, який вона мала до її приєднання в 1686 році до Московської Церкви. Це дасть змогу мільйонам православних українців увійти в молитовне та євхаристійне спілкування із світовим православ’ям, адже відсутність єднання згубно позначається на їх духовному стані», – йдеться у зверненні.

Делегати 5-го Помісного Собору УАПЦ зазначають, що відновлення Київської митрополії стане початковою моделлю влаштування канонічного життя в Україні. Вони навіть підготували низку пунктів, за допомогою яких УАПЦ та Константинополь зможут втілити цю “благослоенну” мрію у життя.

Серед них – залучення провідних богословів Веселенського Патріархату до обговорення проблеми розділення в українському православ’ї, проведення круглих столів та відкриття у Києві чи у Львові представництва (подвір’я) Вселенського Патріархату, яке стане організаційним центром міжцерковної діяльності в питаннях долучення невизнаних православних спільнот України до повноцінного життя у Вселенській Православній Церкві.

“В той же час, вирішуючи питання УАПЦ, ми не відмовляємося від величної та страдницької історії і традицій нашої Церкви. Незмінною залишається й стратегічна мета нашої Церкви – розбудова єдиної канонічної Української Помісної Церкви», – пишуть учасники Собору УАПЦ.

(Переглядів: 438 )

Читати більше

Сина єпископа Віктора Бедя затримала поліція в алкогольному сп’янінні (Відео) https://www.youtube.com/watch?v=eJnlXpzUBgcНа "п’яному" водінні сьогодні зранку, пише UA reporter, ужгородській поліції попався Юліан Бедь, який є син...
Віктор Бедь в УжНУ 02 червня, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, доктор богословських наук, доктор юридичних наук, професор єпископ Віктор Бедь п...
Є ті хто проти у об’єднанні Закарпатських філій УАПЦ та УПЦ КП! Архиєпископа Харківського і Полтавського УАПЦ Афанасія (Шкурупія) "неприємно вразила інформація", що Комісія для ведення діалогу УАПЦ та УПЦ КП 8 черв...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *