Діти Недільної школи с. Руске Поле відвідали святині Києва та Почаєва

 |   | 

Тепла липнева ніч упевнено переймала свої права. На вулицях Руського Поля поволі збільшувалась кількість яскравих вогників автомобілів, водії яких привозили своїх дітей до храму.  Діти Недільної школи Св. Вознесенського храму с. Руське Поле чекали свого автобуса. Нарешті, десь близько опівночі, почулося характерне гурчання мотору нашого автобуса, який плавно пригальмував біля воріт храму. Ось так починалася наша довгоочікувана паломницька мандрівка до святинь столичного міста Києва та Почаєва…

Почаїв зустрічав нас із радістю. Поснідавши у гостинничній трапезній, розклавши свої реч у готинничних номерах, всі щирі вихованці мандрували святинями славнозвісної Почаївської Лаври.

Після цікавої екскурсії нас чекав смачний обід. Поки чекали хрошої сонячної погоди, яка суттєво ніби затримувалася, хлопці і дівчата разом зі своїм пастирем попрацювали во Славу Божу в монастирі.

Звершивши свій маленький подвиг, юні паломники подорожували до Києва…
Затамувавши подих, щирі пасажири милувалися гарним краєвидом нашої столиці. З особливою теплотою приймав нас Свято-Покровський Голосіївський монастир. Ніби сама матінка Аліпія приймала нас у свої обійми і через добрих монахів показала велич і красу тієї обителі, в якій почивають її мощі.

Незабутні спогади наших дітей будуть передаватися їхнім друзям про чудові враження від аквапарку Юрського періоду – самого великого аквапарку в Україні. Відпочивши тілом, потрібно переключитися на відпочинок душі. Цей справжній відпочинок душі наші діти відчули у Свято-Успенськїй Києво-Печерській Лаврі, яка являється духовним центром та духовним розсадником нашої Батьківщини. З великим благоговінням у ближніх і дальних печерах, де спочивають тіла понад 300 угодників Божих, прикладались до мощей святих людей.

Наостанок ще попили водиці з джерел преподобних Антонія і Феодосія і відвідали цікаві місця Лаври.

По тому наш гурт вирушив на екскурсію по древньому Києву, який закарбувався у дитячих серцях своєю величчю і красою назавжди.

Неможливо передати той радісний настрій щирих дитячих сердець від всього побаченого, хоча й пішком пройшлися на славу. Отримавши благословіння Матері Божої біля чудотворної ікони «Призри на смиреніє» можна їхати далі..

Як рушали додому – було темно. Яскраво осяяний ліхтарями прощався з нами Хреститель Русі – князь Володимир; на пагорбі, блакитними вогнями, немов у казці, відсвітлювала церква в ім’я Апостола Андрія… А прохолодні хвилі нічного Дніпра все ще бадьорили наших юних руськополівців… Та вже через кілька хвилин звично загурчав двигун нашого автобуса і ми вмиротворені і задоволені поломницькою мандрівкою вирушили…

Незабутньою історичною подією для наших паломників став хвилюючий момент зустрічі з хрестоходцями Всеукраїнського хресного ходу, з молитвою за мир та любов в Україні, який розпочався 9 липня на заході України — зі Свято-Успенської Почаївської Лаври. Побачивши великий подвиг наших справжніх патріотів-подвижників, побачивши їхні умови, зустрівшись з часточкою любові, яку вони несли в своїх серцях, ми переконались у потужній силі Православної Віри в нашій Україні.

Звершивши акафист біля святинь, подарувавши матеріальну допомогу хрестоносцям, яку збирали своєю парафією, щоб підтримати Хресний хід, відчувши велику увагу до всіх нас з боку організаторів цього дійства, ми відчули таку духовну підтримку, яка буде супроводжувати нас завжди. Відчувши себе учасниками Всеукраїнського хресного ходу, ми зрозуміли, що заради тих подвижників, з якими ми зустрілися, Господь буде милувати нас і нашу Україну.

Хотілося б щоб такі моменти незабутнього паломництва часто воскресали і оживали між нами і приносили позитивний результат у нашому православному суспільстві.

автор та фото: прот. Миколай Гамада

(Переглядів: 80 )

Читати більше

Чи приєднають закарпатських греко-католиків до Української греко-католицької церкви Хто про що, а я про свята. Ті, що вже наступного тижня. Тобто про свято, бо воно там одне – Великдень. От пишу ці рядки, а уявляю ту прекрасну весняну...
Єпископ Варсонофій з представниками Закарпатської єпархії УПЦ КП відвідали обласний Будинок дитини м.Свалява... 19 липня 2016 року , керуючий Закарпатською єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсо...
У Павшині на Мукачівщині відкрили пам’ятний знак “Полум’я миру” Третього травня у селі Павшино, Мукачівського району, відбулося урочисе відкриття пам'ятного знаку "Полум'я миру" - повідомляє Закарпаття онлайн.  Ут...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *