Дні особливого поминання померлих у Великий піст

Дні особливого поминання померлих у Великий піст

 |   | 

В православному світі сьогодні добре відоме словосполучення “Батьківска субота” (“Родительская суббота”). В церковному календарі виділено дні для особливого поминання померлих. Оскільки християни в першу чергу поминали своїх померлих батьків, тому ці суботи і стали називати батьківськими. 

В ці дні на Літургії читають молитви про померлих православних християн, звершуються заупокійні богослужіння – панахиди. 

Під час Великого посту дуже мало днів, коли можливо звершити повну Літургію, а отже, і головну церковну молитву про померлих. Щоб не залишати усопших молитовного заступництва в цей період, Церква постановила три особливі дні для молитви за них. 

Цього року у Великому пості Батьківські суботи випадають на такі дати: 

2-а неділя Великого посту – 3 березня 

3-я неділя Великого посту – 10 березня 

4-а неділя Великого посту – 17 березня 

 

(Переглядів: 79 )

Читати більше

Насельники Ужгородського монастиря привезли до Мукачівської ЦРЛ “хліб від Миколая” У понеділок, 24 грудня, з благословення Високопреосвященнішого Феодора, митрополита Мукачівського і Ужгородського насельники Ужгородського Свято-Воскр...
Великий канон (рос.) Великий покаянный канон преподобного Андрея Критского. Что это за канон? О чем он и кем был написан? В рамках совместного проекта Информационно-про...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x Shield Logo
This Site Is Protected By
The Shield →