Новини Топ новини

Духовенство краю долучилося до урочистостей з нагоди Дня Соборності України

У вівторок, 22 січня, Закарпаття долучилося до загальнодержавних заходів з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР. А для нашого краю – це ще й 73-тя річниця утворення Закарпатської області в складі України.

Урочистості за участі керівництва краю, очільників дипломатичних представництв, військовослужбовців, духівництва, керівників установ і відомств області, представників громадських організацій, громади обласного центру почалися з покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку на площі Народній. Там у супроводі виступів Закарпатського народного хору та оркестру Ужгородського музичного коледжу імені Д.Задора учасники заходу сформували колону, яка рушила центром Ужгорода зі 100-метровим прапором України. На набережній Незалежності відбулося покладання квітів до пам’ятника президенту Карпатської України, Герою України Августину Волошину, а оркестр Головного управління Національної поліції у Закарпатській області виконав Гімн України.

Далі колона рушила до пішохідного мосту, аби вже традиційно сполучити береги Ужа жовто-блакитним стягом – прапором, чиї кольори єднають мільйони українців по всьому світу. Патріотична акція закарпатців уже кілька років поспіль символізує консолідацію країни і наші спільні прагнення до миру, перемоги і благополуччя нинішнього й прийдешніх поколінь у незалежній суверенній Україні.

Окрім того, в рамках відзначення державного свята навколо атріуму Закарпатської ОДА розмістили виставку «Символи твоєї свободи. 100 років Державного Герба України». Інформаційна експозиція від Українського інституту національної пам’яті демонструє шлях утвердження українського Тризуба як символу спадкоємності традицій нашої країни.

представники духовенства Карпатської єпархії Православної Церкви України на чолі з Преосвященнішим Віктором (Бедь), єпископом Мукачівським і Карпатським, керуючим єпархією прийняли участь в громадських святкових заходах, відслужили молебень за Україну та разом із громадськістю поклали квіти до підніжжя пам’ятника Тарасові Григоровичу Шевченкові.

Відтак після молебню та покладання квітів до підніжжя пам’ятника Великому Кобзареві представниками органів державної влади, місцевого самоврядування, військових та правоохоронних підрозділів, громадських організацій та духовенства всі присутні пройшли загальноміською ходою зі 100-метровим жовто-блакитним стягом вздовж двох берегів річки Уж в м. Ужгороді.

З благословення єпископа Ужгородського і Закарпатського Православної Церкви України Варсонофія, участь у заходах прийняв секретар Закарпатської єпархії протоієрей Сергій Ємець, та керівник єпархіального відділу капеланства протоієрей Віктор Войтович.

(Переглядів: 12 )