Новини Новини України Резонанс УАПЦ УПЦ КП

Екс-глава УАПЦ: Якщо далі так піде, то ми можемо втратити Томос

Якщо «патріарх» Філарет продовжить діяти так само, як і зараз, то загроза втратити Томос про автокефалію стане цілком реальною.

Філарет може фантазувати скільки завгодно, але в Україні немає ні патріарха, ні Київського патріархату, а є Помісна Церква, правила якої прописані в Статуті ПЦУ. Таку точку зору висловив в інтерв’ю виданню «Апостроф» екс-глава УАЦП, а нин «ієрарх» ПЦУ Макарій Малетич.

Малетич назвав «нісенітницею» ідею Філарета скликати «Собор» для внесення змін до статуту ПЦУ.
«Церква, яка тільки що отримала Томос, повинна не посади ділити, не двовладдя створювати і тим більше не Статут міняти, а об’єднувати священиків і парафії, можливо, з Церкви, яка не приєдналася, – заявив« митрополит »Макарій. – Потім потрібно пожити разом, усунути всі суперечки і вже після цього збирати Собор, щоб вносити зміни до Статуту».

Він підкреслив, що, на відміну від Філарета, не вважає статут ПЦУ грецьким, і в ньому «все прописано».
«По-перше, у нас патріарха немає, немає Київського патріархату, а є Помісна Церква, – додав «ієрарх». – Восени 2018 року Вселенський патріарх надіслав листи владиці Філарету і мені, в яких називає його колишнім митрополитом Київським, а мене колишнім митрополитом Львівським. Тобто, ще до об’єднавчого Собору 15 грудня ми вже стали рядовими єпископами. Можна фантазувати, називати себе почесним або довічним патріархом, але є канони – правила Церкви, прописані в Статуті. Для мене він не є грецьким, це Статут нашої Помісної автокефальної церкви».

Малетич зазначив, що претендувати на патріархію в Україні можна, але тільки «якщо почнеться приєднання більшої частини третьої Православною Церкви (УПЦ, – Ред.)»: «Думаю, що тоді і Вселенська патріархія, і Помісні Церкви (крім Москви, зрозуміло) НЕ будуть цього заперечувати».

В іншому випадку, «якщо таке неподобство триватиме, якщо недіючий патріарх продовжить в тому ж напрямку і його підтримають деякі політики, а обраний Предстоятель, не діючи, буде мовчати», загроза втратити Томос про автокефалію ПЦУ стане цілком реальною.

(Переглядів: 28 )