Філарет хоче переписати Статут ПЦУ

Філарет хоче переписати Статут ПЦУ

 |   | 

Теперішній Статут ПЦУ має певні вади і тому на наступному Помісному його треба поміняти.

Таку думку в інтерв’ю Главкому озвучив почесний Патріарх Філарет.

«Мене (Статут – ред) особисто не задовольняє. І тому ми повинні на наступному Помісному Соборі провести засідання і прийняти Статут Української Православної Церкви. Не Київської митрополії в складі Константинопольського Патріархату, бо ми зараз користуємось цим Статутом, грецьким Статутом. Нам, як автокефальній Церкві, треба мати свій український Статут, який маємо затвердити на Помісному Соборі. Тому ми чекаємо скликання Собору УПЦ, на якому треба прийняти Статут нашої Церкви».

Серед недоліків нинішнього Статуту ПЦУ владика Філарет назвав порядок призначення постійних членів Синоду.

«Найголовніше – змінити кількість постійних членів Синоду. Потрібно не три, як зараз, а більше, десь 12. Для інших залишиться можливість почергово бути тимчасовими членами Синоду», – повідоми він.

«Постійними членами Синоду мають бути авторитетні архиєреї з різних регіонів, з Центру, Заходу, Сходу, Півдня і Півночі. Щоб вся Україна була представлена в Синоді постійними членами, тобто так, як у нас було до цього часу в Київському Патріархаті. І так, до речі, було в українській Церкві до розділення, саме такими були порядок і традиція, які не є новими для нас», – додав почесний Патріарх.

Владика Філарет відтак пропонує спершу скликати Помісний Собор, на якому учасники приймуть Статут, а тоді на основі нового Статуту обрати Синод.

Почесний Патріарх Філарет також висловив упевненість, що ці ініціативи не заперечуватимуть у Вселенському Патріархаті.

«Вони нам сказали так: поки приймайте цей Статут, який ми вам пропонуємо, а коли отримаєте Томос, ви – автокефальна Церква і ви приймайте такий Статут, який потрібний вам», – наголосив єрарх ПЦУ.

(Переглядів: 5 )

Читати більше

24 серпня лунатиме синхронна всесвітня молитва за Україну 24 серпня, у День Незалежності України, відбудеться акція "Синхронна всесвітня молитва за Україну", в рамках якої українці по всьому світу в сотнях це...
Глава ВРЦіРО вважає, що жодна релігія в Україні не може відчувати себе захищеною від втручання держави. Яків Блайх вважає, що з прийняттям закону № 5309 жодна релігія в Україні не може відчувати себе захищеною від втручання держави. Голова Всеукра...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x Shield Logo
This Site Is Protected By
The Shield →