Глава Карпатської єпархії УАПЦ відслужив ряд богослужінь з нагоди важливих історичних дат січня

Глава Карпатської єпархії УАПЦ відслужив ряд богослужінь з нагоди важливих історичних дат січня

 |   | 

Офіційний сайт Карпатської єпархії УАПЦ повідомив, які важливі історичні дати глава їхньої церкви згадав під час богослужінь в останні дні січня. Так, 21 січня в архієрейській резиденції в м. Ужгороді, єпископ Віктор (Бедь) відслужив молебень до 100-річчя початку роботи, скликаного за ініціативою Всеукраїнської Православної Церковної Ради,  Всеукраїнського Помісного Православного Собору в м. Києві (08 (21).01. – 19.01.(01.02).1918), на порядок денний якого було винесено питання про утвердження автокефалії Української Церкви.

В цей же день у цій же резиденції було відслужено молебень до 99-річчя Всенародних зборів закарпатських українців в м. Хусті, на яких було ухвалено рішення про возз’єднання Закарпаття, разом із Західноукраїнською Народною Республікою (у складі Галичини, Закарпаття та Буковини) з Україною (Українською Народною Республікою).

Увечері цього дня глава Карпатської єпархії відслужив вечірню заупокійну літію за полковником міліції (у відставці), генерал-полковником українського козацтва, завідувачем адвокатського бюро «Срібна Земля», проректором з адміністративної роботи Карпатського університету імені Августина Волошина, адвокатом, доктором права, доцентом Володимиром Юрійовичем Торонієм (21.01.1947 – 18.01.2008) до 71-річчя з Дня його народження та 10-х роковин упокоєння та за односельчанином та товаришем по паралельному класу навчання в Тересвянській середній школі, підприємцем Василем Васильовичем Мезейом (25.04.1964 – 21.01.2017) до першої роковини його упокоєння. 

Відтак, наступного дня в офіційному повідомленні єпархії нагадали, що 22 січня 1918 року, 100 років тому, українська нація відновила незалежність Української Держави (під назвою – Українська Народна Республіка). 

“Зі славним ювілеєм, 100-річчям відновлення Української Держави, дорогі співвітчизники-українці! Миру, щастя, благополуччя та Божої допомоги всім нам в Україні! Слава Україні! Героям Слава!” – побажав Вікор Бедь. 

Також в цей день 99 років тому, в м. Києві українською нацією було проголошено Акт злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки (в складі Галичини, Закарпаття та Буковини) в єдиній Соборній Українській Державі!

“З Днем Соборності України та Злуки українських земель, дорогі співвітчизники-українці!” – знову звернувся з привітаннями Карпатський єпископ. 

(Переглядів: 5 )

Читати більше

У Хусті відкрили і освятили пам’ятник Героям Небесної Сотні Сьогодні, 23 лютого, у хусті в парку культури і відпочинку відкрили пам`ятник, який увічнює подвиг Героїв Небесної Сотні та воїнів, загиблих на Сході ...
Громада с. Пилипець через суд відстояла своє права залишитись в УПЦ КП 06 квітня 2016 року Закарпатський окружний адміністративний суд своєю постановою номер 807/2297/15 у задоволенні позовних вимог Хустської єпархії УПЦ ...
Стрітення Господнє: все, що необхідно знати про це християнське свято Є християнські свята, про які знають буквально всі. І можуть в двох словах описати, що ж, власне, відзначають віруючі. Різдво – Христос народився. Вел...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *