Голі ченці, церква Дієго Марадони, кидання дітей з мечеті! Дивні релігійні ритуали

Голі ченці, церква Дієго Марадони, кидання дітей з мечеті! Дивні релігійні ритуали

 |   | 

Коли релігійний ритуал вважається дивним? Думки з цього приводу вельми неоднозначні і суб’єктивні. Так, наприклад, для католиків таїнство Євхаристії – цілком звичайна, але в той же час важлива церемонія. Однак людям не католицької віри, які вперше стикаються з християнськими церковними обрядами, може здатися обурливим, що католики «під виглядом хліба і вина куштують самого Тіла і Крові» Спасителя свого.

Тим не менше, не можна заперечувати той факт, що у світі існують такі релігійні практики, які більшість людей, в силу різних причин, вважають більш дивними, ніж інші …

1. Мормони та нижня білизна

Мормонське нижню білизну часто іронічно називають «магічним» через помилкове уявлення про те, що мормони постійно одягаються в білі одягу переважно для того, щоб захистити себе від вогню, куль, ножів та інших фізичних небезпек. Самі ж мормони вважають, що білизна світлого кольору є символом захисту від всякого зла, присутнього в цьому світі. Більше того, таке вбрання священно, і його не можна виставляти напоказ.

2. Підношення воскових моделей частин тіла, уражених хворобою

Підношення богам не є чимось незвичайним, проте католики, які масово відвідують Кімнату чудес (Sala dos Milagres), знайдену в церкві Носсі Сеньйор-ду-Бонфін (Салвадор, штат Баїя, Бразилія), приносять в дар святим досить дивні речі для того, щоб їх молитви були почуті. Це зовсім не вироби з дерева, золото, срібло, дорогоцінні камені або записочки з проханнями про допомогу, а фотографії та особисті речі близьких, так само як і воскові моделі різних хворих органів і частин тіла, включаючи руки, ноги, голову, печінку, очі і навіть матку! Перед тим як піднести святим вищеперелічені предмети, віруючі на площі перед церквою співають пісні і танцюють, сподіваючись, що бог почує їх відчайдушні молитви і відповість зціленням тілесних недуг.

3. Відмова ченців носити одяг

Дігамбар (одна з двох основних сект джайнізму) – це індійська релігія, яка робить акцент на волі людського духу, рівність між усіма формами життя і ненасильницький відношенні до живих істот. Її головним пророком був Джина Махавіра, який, як вважають віруючі, після досягнення стану просвітління став обходитися без їжі, води і сну.

За прикладом Махавіра монахи-Дігамбар ходять голими і носять з собою тільки калебас з водою (натуральна «гарбузова пляшка») і опахало з павиного пір’я для того, щоб змахувати з себе комашок і комах.

4. Катання по землі в залишках їжі

«Made Made Snana» дослівно перекладається як «купатися, катаючись по землі в недоїдках». Даний ритуал виконується релігійними фанатиками в деяких храмах штату Карнатака (південний захід Індії) під час святкування окремих фестивалів. Практика починається з того, що брахмани (громадяни, які належать до вищої касти) відчувають їжу з листя райського банана, після чого разом із залишками їжі розкидають їх по підлозі або на вулиці біля храму. Люди з нижчих верств суспільства спочатку катаються в цих недоїдках, потім омивають свої тіла у водах річки Кумарадхара, вважаючи, що таким чином вони позбудуться шкірних захворювань.

5. Застосування Е-метра для виявлення «духовних перешкод»

Члени Церкви саєнтології використовують Е-метр для вимірювання «статичного поля» навколо тіла людини і подальшого визначення того, який моральний і духовний багаж він накопичив за своє життя. Як стверджують самі віруючі, Рон Хаббард, засновник саентологической релігії, за допомогою даного «надчутливого» пристрою зміг встановити, що помідори кричать, коли їх ріжуть.

Саєнтологи наполягають на тому, що Е-метр не є медичним приладом, і застосовувати його слід тільки на сеансах, санкціонованих Церквою.

6. Забій курей як порятунок від гріхів

Напередодні свята Йом-Кіпур деякі євреї здійснюють ритуал під назвою «каппарот». Спочатку людина, виконуючи даний обряд, тримаючи в руках живу курку (для жінок; для чоловіків – півень), читає над нею вірші з Тори. Потім він кілька разів обертає птаха над головою і віддає її забійнику. Тушу вбитої курки віддають бідним.

Євреї, які вчиняють каппарот, вірять у те, що під час ритуалу курка перетворюється в священна посудина, який вбирає в себе гріхи людини. Забій птиці символізує їх спокутування.

У 2005 році після святкування Йом-Кіпур в Брукліні (Нью-Йорк) проти проведення ритуалу «каппарот» спалахнули масштабні акції протесту, ініційовані єврейськими організаціями з захисту прав тварин.

7. Десять заповідей Церкви Марадони

30 жовтня 1998 група шанувальників Дієго Марадони в місті Росаріо (провінція Санта-Фе, Аргентина) відкрила церкву, присвячену цьому великому футбольному гравцеві, і створила десять власних «релігійних» заповідей:

1. Як заповідав сам Дієго Марадона, м’яч повинен залишатися чистим.
2. Любіть футбол більше всього на світі.
3. Діліться своєю любов’ю до футболу з оточуючими.
4. Захищайте кольори прапора Аргентини.
5. Проповідуйте слова «Дієго Марадона» по всьому світу.
6. Моліться в храмах, де він проповідував, і на його священну мантію.
7. Чи не ототожнюйте ім’я Дієго з назвою якогось одного клубу.
8. Дотримуйтесь настанови Церкви Марадони.
9. Нехай Дієго стане вашим другим ім’ям, і називайте так своїх дітей.
10. «No ser cabeza de termo y que no se te escape la tortuga» («Будьте холоднокровні і не дайте черепасі втекти від вас»).

Церква Марадони налічує більше 200 тисяч послідовників по всьому світу.

 

8. Підвішування на гаках, просмикнутих через шкіру

У храмах Калі (штат Керала, на півдні Індії) релігійні фанатики часто проводять ритуал, відомий як Garudam Thookkam – «підвішування орла». Церемонія починається з того, що віруючі одягаються в костюми Гаруди – величезної людиноподібної птиці, присутньої як в буддійської, так і в індуїстської міфології – і виконують традиційний танець. Те, що відбувається потім, є видовищем не для слабкодухих: чоловік з числа добровольців підвішує себе за металеві гаки, протягнуті крізь шкіру, і постає в такому страшному становищі перед публікою. Ритуал відбувається для того, щоб втихомирити бога Калі, який пересичується кров’ю Гаруди.

9. Кидання немовляти

На заході Індії деякі батьки добровільно кидають своїх маленьких дітей з даху мечеті заввишки більше 15 метрів і ловлять їх натягнутою простирадлом, вважаючи, що такий ритуал принесе членам сім’ї міцне здоров’я і благополуччя. Дивно, але за всю історію існування даної практики, а це ні багато, ні мало пів тисячоліття, не було відзначено жодного випадку смерті або травмування немовляти.

Правозахисники з усього світу намагаються домогтися заборони цього ритуалу, але поки їх зусилля безуспішні.

(Переглядів: 278 )

Читати більше

В Мукачівському Свято-Миколаївському монастирі вшанували небесного покровителя 22 травня, в день молитовної пам’яті перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая, архієпископа Мир Лікійських в Барі (1087) у вівторок 7-го тижня...
На випускників садочка у Порошкові священик призвав Боже благословіння Дошкільний навчальний заклад “Зерновське” села Порошково Перечинського району провів свято випуску дітей до школи. Як і годиться, випускний бал у дит...
Папа Франциск очолив урочисту пасхальну Месу Вранці 1 квітня Папа Франциск очолив на площі Святого Петра урочисту пасхальну Месу у присутності тисяч віруючих і паломників зі всього світу. Під ча...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *