МГКЄ Новини

Греко-католики сьогодні відзначають свято Пресвятої Євхаристії

Цей празник завжди припадає на четвер після Неділі всіх святих, а саме урочисте святкування переноситься на найближчу неділю, тобто цьогоріч на 10 червня.

Свято Пресвятої Євхаристії має західне походження та з’явилось у ХІІІ столітті. Днем свята було обрано саме четвер, коли Христом було встановлено Тайну Євхаристії.

Спершу це свято почало відзначатись в єпархії Льєж з ініціативи місцевого єпископа Роберта у 1247 році, але вже у 1264 році Папа Урбан IV проголосив його обов’язковим для цілої Західної Церкви.

В Українській Греко-Католицькій Церкві воно було введене постановами Замойського Синоду у 1720 році і з того часу відзначається щорічно.

Суттю свята є вшанування Євхаристії – Тіла і Крові Ісуса Христа, під видами хліба і вина, які є «джерелом та звершенням цілого християнського життя» (ІІ Ватиканський Собор, Конституція про Церкву, §11) і у ній присутнє усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос. 

На Закарпатті це свято в народі називають “Дев’ятий четвер”, а тому урочисті богослужіння відбуваються саме в четвер. Так, очільник Мукачівської греко-католицької єпархії владика Мілан (Шашік), у четвер, 7 червня, відслужив Архієрейську Службу Божу в селі Павлово, свалявського деканату у храмі Пресвятої Євхаристії. 

Урочисте богослужіння в цей день відбулося і в Ужгородському кафедральному соборі. 

(Переглядів: 22 )