Греко-католики сьогодні відзначають свято Пресвятої Євхаристії

Греко-католики сьогодні відзначають свято Пресвятої Євхаристії

 |   | 

Цей празник завжди припадає на четвер після Неділі всіх святих, а саме урочисте святкування переноситься на найближчу неділю, тобто цьогоріч на 10 червня.

Свято Пресвятої Євхаристії має західне походження та з’явилось у ХІІІ столітті. Днем свята було обрано саме четвер, коли Христом було встановлено Тайну Євхаристії.

Спершу це свято почало відзначатись в єпархії Льєж з ініціативи місцевого єпископа Роберта у 1247 році, але вже у 1264 році Папа Урбан IV проголосив його обов’язковим для цілої Західної Церкви.

В Українській Греко-Католицькій Церкві воно було введене постановами Замойського Синоду у 1720 році і з того часу відзначається щорічно.

Суттю свята є вшанування Євхаристії – Тіла і Крові Ісуса Христа, під видами хліба і вина, які є «джерелом та звершенням цілого християнського життя» (ІІ Ватиканський Собор, Конституція про Церкву, §11) і у ній присутнє усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос. 

На Закарпатті це свято в народі називають “Дев’ятий четвер”, а тому урочисті богослужіння відбуваються саме в четвер. Так, очільник Мукачівської греко-католицької єпархії владика Мілан (Шашік), у четвер, 7 червня, відслужив Архієрейську Службу Божу в селі Павлово, свалявського деканату у храмі Пресвятої Євхаристії. 

Урочисте богослужіння в цей день відбулося і в Ужгородському кафедральному соборі. 

(Переглядів: 5 )

Читати більше

Престольне свято Приборжавського Свято-Серафимівського жіночого монастиря 15 січня, в день знайдення мощей преподобного Серафима Саровського, керуючий Мукачівською єпархією Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівсь...
7 липня Східні Церкви святкують Різдво Івана Хрестителя 7 липня за новим стилем (24 червня за старим) Східні Церкви святкують Різдво Івана Хрестителя. Пам'ять про Івана Хрестителя або Івана Предтечу займає ...
На свято Стрітення Господа єпископ Варсонофій відвідав Міжгірське благочиння 15 лютого 2016 року , в день свята  Стрітення Господа нашого Ісуса Христа , керуючий Закарпатською єпархією Преосвященнійший єпископ Ужгородський і За...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *