Хресна хода пройшла у Міжгір’ї

 |   | 

Уже традиційно наступного дня після Хрестопоклонної неділі центром селища Міжгір’я пройшла молитовна Хресна хода. Цього року хода відбулася 4 квітня. З благословення Високопреосвященнішого Марка, митрополита Хустського і Виноградівського, організував процесію благочинний Міжгірського округу прот. Петро Савка, який також є настоятелем Свято-Покровського храму, де хресна хода розпочалася читанням Акафіста до Хреста Господнього.

Очолив Хресну ходу настоятель чоловічого монастиря “Нечаянна Радість” с. Колочава архімандрит Алексій (Бринчак). У спільній молитовній ході взяли участь духовенство трьох благочинь району: Міжгірського, Келечинського та Синевірського, керівники району – голова районної ради Василь Щур, перший заступник та заступник голови райдержадміністрації Василь Юрик та Ганна Вощепинець, відповідно, селищний голова смт. Міжгір’я Віталій Цімбота, та православні парафіяни.

Попереду молитовної процесії несли дерев’яний хрест, як символ вічного життя, символ Христової віри. Під час хресного ходу священнослужителі читали Святе Євангеліє та окропляли вірників Святою водою. Діти церковного хору Свято-Покровського храму співали духовні пісні. Весь Хресний хід супроводжувався словами всіх його учасників “Хресту Твоєму поклоняємось, Владико…”.

Завершилось святе дійство в Свято-Петро-Павлівському храмі смт. Міжгір’я читанням Акафісту до Хреста Господнього.

У своїй проповіді архімандрит Алексій (Бринчак) говорив, як Свята Церква готується до страсної седмиці, відмітив надзвичайну роль Хреста Господнього в спасінні людства, наголосив на необхідності кожного християнина нести свій життєвий хрест зі смиренням та терпінням. Пам’ятати про те, що хрест – найдорожча святиня, яка засвідчує нашу любов до Бога.

Повертаючись до своїх домівок з піднесеним духом, вірники ділилися духовними враженнями, дякуючи Богу за його благодіяння та відчуття отриманних сил тілесних, а особливо духовних, з якими легко переживати труднощі, що трапляються християнину протягом його життя.

Ієрей Віталій Савка

(Переглядів: 85 )

Читати більше

Старенька церква Святого Духу в селі Гукливе Воловецького району розвалюється Стіни та дах святині прогнили, а тому якщо не відреставрувати унікальну архітектурну пам'ятку, то Закарпаття може втратити частину нашої історії, спад...
Циркуляційний лист, щодо молитв за Україну з нагоди Дня незалежності України Всім Єпархіальним ПреосвященнимУкраїнської Православної ЦерквиКанцелярія Київської Митрополії Української Православної Церкви інформує, що 24 серпня 2...
Під металевими пластинами Будинку культури Берегова знайшли фрески Про це повідомив мер Берегова Золтан Баб’як, пише Depo.Закарпаття. "Під час ремонтних робіт у Будинку культури на верхньому ярусі під металевими пласт...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *