Хто є хто в УАПЦ Закарпаття

 |   | 

3 червня, в першу річницю заснування Архієрейським Собором УАПЦ в Закарпатській області Карпатської єпархії, в Ужгороді відбулось розширене засідання єпархіальної ради та Консисторії (єпархіального управління) під головуванням владики Віктора Бедь, єпископа Мукачівського і Карпатського, повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на сайт УАПЦ.

На початку засідання, після ранкової літургії, владика Віктор передав усім присутнім благословення та вітання від глави УАПЦ митрополита Макарія, з нагоди першої річниці з дня заснування єпархії.

Далі він виступив з інформацією про розвиток Карпатської єпархії в Закарпатській області за перший рік своєї діяльності.

Станом на 1 червня 2016 року Карпатська єпархія УАПЦ нараховує: духовний клір у складі 1 архієрея, 11 священиків, 1 диякона, 1 інока.

До структури єпархії входять: єпархіальна рада у складі 6 членів, 11 єпархіальних відділів, 17 парафій, 2 монастирі, 1 скит, 1 Духовна місія в Чехії, 1 вищий духовно-богословський навчальний заклад (академія), 1 духовно-богословський коледж, 1 братство.

За рік діяльності структурні підрозділи єпархії створено та розміщено в м. Ужгороді, м. Берегове, Мукачівському, Перечинському, Міжгірському, Свалявському, Виноградівському, Тячівському районах Закарпатської області.

Діяльність єпархії щотижнево висвітлюється на сторінках 1 друкованого ЗМІ (2 тематичні сторінки в газеті «Срібна Земля»), 1 електронного ЗМІ («Срібна Земля») та 3 веб-сайтах (Карпатської єпархії УАПЦ, Української богословської академії та Богословської думки в Україні).

Протягом року відбулись 3 дияконські і 2 священицькі хіротонії. Двох священнослужителів було виведено за штат Карпатської єпархії УАПЦ та відраховано з кліру.

В штаті Консисторії (єпархіального управління), окрім осіб в духовному сані, працює п’ять читців – випускників Української богословської академії в Ужгороді.

Надану керуючим Карпатською єпархією єпископом Віктором Бедь інформацію щодо стану розвитку єпархії за період з 3 червня 2015 по 3 червня 2016 рр. було прийнято до відома та схвалено.

Надалі присутні обмінялись думками та внесли свої пропозиції щодо подальшого розвитку єпархії.

Нагадаємо, що серцевину єпархії складають колишні клірики та миряни УПЦ (МП).

(Переглядів: 790 )

Читати більше

Свято Преображення Господнього відзначають 6 серпня християни, які живуть за Григоріанським календарем  Це свято сягає IV століття. Починаючи від VІ століття, воно поширюється в усій Східній Церкві під назвою «Господнє Преображення». У цей же день Право...
Чопські прикордонники отримали благословіння перед відправленням у зону бойових дій 18 червня 2018 року, з благословення єпископа Ужгородсько-Закарпатського Варсонофія, капелан 15-го окремого гірсько-штурмового батальйону прот. Ігор В...
“Живи і дай життя! Давай себе іншим!” – папа Франциск XVІ Дієцезійна Зустріч Молоді Цього року на щорічну Дієцезійльну Зустріч молоді Закарпаття, зібрала нас парафія святого Августина та отці Місіонери св. Вікентія де Поль в м. Перечи...

Про автора

Коментарі

 1. Іван 25.06.2016 at 19:04

  Як на мене пан Віктор Бедь, займається грою на національних почуттях і не більше. Вибачте!!!

 2. Сергій 18.06.2016 at 00:25

  В продовження піднятої п. Іваном теми щодо кількості парафій в Ужгородській єпархії, я вирішив знайти підтвердження. Зайшовши на офіційний сайт єпархії за цим посиланням: http://keuapc.org/eparkhiya/parafiji.html, побачив таке:
  протоієрей Сергій Урста – настоятель 3-х парафій;
  протоієрей Олександр Смолін – настоятель 3-х парафій;
  протоієрей Роман Бобай – 2х парафій;
  протоієрей Сергій Уманців – 2-х парафій;
  ігумен Антоній Хвіц – 2-х парафій;
  Абсолютний рекордсмен – протоієрей Василь Кміть, який є настоятелем 4-х парафій у різних районах Закарпаття.

  Тепер питання 1. 6 священиків є настоятелями 17 храмів. У звіті вказано,що їх 11. Де інші? На зібранні їх було всього 5, які, до речі, і є настоятелями. Ух цей обман і накрутка!
  Питання 2. Як може священик бути настоятелем 4-х храмів?! Теоретично і практично, він може звершувати богослужіння в одному з храмів тільки 1 раз на місяць! Зазвичай (фото це підтверджує), 2-3 священика щонеділі та у свята звершують богослужіння у кафедральному храмі в Ужгороді. Таким чином, у тих храмах, де вони також вважаються настоятелями, Літургія не звершується взагалі. От такі справи. Логічний висновок, храмів або немає, або якщо вони і є, то немає парафіян.

 3. Сергій 17.06.2016 at 23:59

  Ще просто чудові слова: “Єпископат УАПЦ – це ієрархи, які у жодний спосіб не змогли реалізуватися у рамках свого попереднього перебування в УПЦ КП”.
  А про єпископа Кирила, взагалі цікавинки:
  “Єпископ Закарпатський Кирил (Михайлюк): перейшов до УАПЦ з УПЦ КП у грудні 2014 року у результаті скандалу:
  26 грудня 2014 року рішенням Священного Синоду УПЦ КП заборонений у служінні “за вчинення дій, несумісних з саном єпископа, які стали причиною спокуси та критики на адресу Церкви, порушення 83 Апостольського правила, яким єпископу забороняється займатися військовою справою”.
  Єпископ Кирил (Михайлюк) не підкорився рішенню Синоду і незважаючи на заборону, продовжив звершення богослужіння, оголосивши про свій вихід зі складу УПЦ Київського Патріархату.
  24 січня 2015 року рішенням Священного Синоду УПЦ-КП “за ігнорування заборони у священнослужінні” та за “перехід в іншу церковну юрисдикцію та порушення архієрейської присяги” звільнений від управління Закарпатською єпархією та виключений зі складу УПЦ-КП.
  Зараз продовжує служіння на Закарпатті, де зарекомендував себе як скандальний і неадекватний архієрей, що налаштований на постійні конфлікти з органами влади та іншими церковними юрисдикціями. Намагається ввести в оману щодо кількості парафій, які є в його юрисдикції. НАМАГАЄТЬСЯ ШТУЧНО ЗАВИЩУВАТИ КІЛЬКІСТЬ ПАРАФІЙ (виділено мною). При цьому був викритий органами обласної держадміністрації у намаганні використовувати власну печатку як приватного підприємця у сфері переробки деревини для легітимізації релігійних громад.

 4. Сергій 17.06.2016 at 23:54

  Побачив переписку і спеціально для Елена публікую те, що знайшов на просторах інтернету:
  “Єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор (Бедь): як мінімум 4 рази змінював юрисдикційну підпорядкованість, декларуючи (в хронологічному порядку), що є кліриком УПЦ; Елладської Церкви; весною 2015 року просив прийняти до кліру УПЦ КП з обов’язковою вимогою висвятити на єпископа в Ужгород; оскільки навколо його імені виник черговий скандал та у зв’язку з відсутністю жодної підтримки та підпорядкованих парафій на Закарпатті УПЦ КП відмовилося прийняти його кліру своєї Церкви, після чого Віктор Бедь перейшов до УАПЦ, ставши одним із харизматичних та найбільш контраверсійних ієрархів сучасної України.
  Віктора Бедя неодноразово звинувачували у сексуальних домаганнях до студентів. Так, 11 червня 2015 року жителі Ужгорода звернулись до митрополита Макарія, новообраного предстоятеля УАПЦ із листом за підписом 87 осіб, де зазначили, зокрема, що готові засвідчити викладене в листі особисто. Даний документ був опублікований в блозі диякона РПЦ Андрія Кураєва. В листі Віктора Бедя звинувачують в гомосексуалізмі, сексуальному переслідуванні студентів Ужгородської української богословської академії, оплаті за гомосексуальні сексуальні послуги отримані від студентів тощо. В листі також зазначено, що його дружина розлучилась із ним через те, що дізналась про його гомосексуальні схильності. Зі сторони Віктора Бедя жодних коментарів з приводу згаданих звинувачень не було надано”.
  А тут, взагалі цікаві новини щодо УАПЦ: http://fff1964.livejournal.com/598799.html

 5. Іван 13.06.2016 at 00:15

  Питання вже і по кількості священиків. Подивився на фото зібрання “Констисторії”, а там лишень (та-дамс) 5 (Карл, 5!!!) священиків. Питання, а де більша половина інших священиків? Мабуть, у відпустці 😉
  Взагалі, цікаве зібрання “Констисторії”, де сидять пару “попів”, якісь молоді юнаки і жіночка 😉
  Чудо-єпархія, кароч 😉
  В них ще навіть і монастирі є! Це ж нонсенс, чесслово 😉 Люди добрі, які монастирі?! 1 інок живе у двох монастирях! Це просто круто!)))

  Віктор-Віктор, ну не можна ж вже так брехати у звітах? Скажіть своїм спічрайтерам, щоб вони уважнішими були 😉
  Йду сміятись, сорі 😉

 6. Іван 12.06.2016 at 23:56

  Я щось не зрозумів, чи на сайті вкралась помилка?
  17 парафій?! З якого це дива?! Це ” паперові” парафії, чи як? Можливо, одна парафія, чи, можливо, сім. Але ж не 17?! Хто ж до цієї “прабатьківської”, чи як її там “церкви” піде?!

  • Елена 14.06.2016 at 00:10

   Добрый вечер! Извините, Иван, но я с Вами не согласна. Слышала о нем много позитивного от своих знакомых, которые проживают в Ужгороде. Он очень много в церкви говорит о патриотизме и московских окупантах, что очень важно сейчас. Это правильно, надо ведь сейчас патриотизм поднимать! Надо сплотить народ!
   Поэтому, не лгите, к владыке ходят на службу в храм.

   • Іван 14.06.2016 at 23:35

    Пані Олено,дякую за Ваш коментар,але мені здається,що з нього можна зробити дуже цікавий висновок – “єпископ” Віктор не говорить про Христа,хоча це його головний обов’язок. З Ваших слів,він говорить про патріотизм та окупантів,що також важливо,але не важливіше за Христа.
    Дуже багатьом відомо,що “владика” Бедь – це політик і пристосуванець,але не священнослужитель. Почитайте про нього більш детальніше і Ви зрозумієте,за що його так часто критикують.

    Сподіваюсь,що Ваші слова “не лгите” щодо мене, написані Вами через те,що Ви просто погарячкували.

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.