Історія конгрегації сестер Згромадження Ісуса у Мукачівській дієцезії

Історія конгрегації сестер Згромадження Ісуса у Мукачівській дієцезії

 |   | 

Засновницею конгрегації Згромадження Ісуса (Congregatio Jezu) є Марія Вард, яка за Божою вказівкою вибрала єзуїтську духовність: робити все на Славу Божу (Ad maiorem Dei Gloriam),  докладати особливих зусиль задля оборони і поширення віри,  підтримки у християнському житті через духовні вправи, навчання дітей та духовний супровід дорослих.

З 1991 року наше Згромадження розпочало свою діяльність в Україні. Спочатку лише на Закарпатті в смт. Середнє та в с. Глибоке, пізніше в Ужгороді, а на даний час також у Києві.

Сестри зі Словаччини проводили катехизи з дітьми та дорослими після довгих років тоталітаризму, активно допомагали у духовному відновлені багатьох парафій у нашій дієцезії.

Поступово будувався будинок для сестер в Ужгороді.

27 квітня 1996 року єпископ Антал Майнек освятив цей  дім та поблагословив майбутню працю сестер. Так почала створюватись парафія Пресвятої Трійці, у формуванні якої, звісно ж, активну участь брали й сестри.

Поряд з будинком сестер з 2004 до 2007 рр. провадилось будівництво Соціального Центру Марії Вард.

24 червня 2007 відбулося відкриття Соціального Центру Марії Вард, який є «Будинком на півдороги», де молодь із фізичними чи емоційними особливостями набуває необхідних соціальних навичок, необхідних для інтеграції у суспільство.

У центрі проживають вихідці з дитячих будинків, більшість з яких навчається у закладах освіти або працюють. Серед мешканців також є і молоді люди з інвалідністю та з малозабезпечених родин.

Справа Центру, його мета – допомогти цій молоді знайти своє місце у суспільстві.

Також до Соціального центру щотижня приходять безхатченки та люди, що перебувають у складних життєвих умовах. Саме тут їх забезпечують гарячим харчуванням, проводять санітарно-гігієнічні заходи, надають чистий, теплий одяг.

На сьогоднішній  день спільноти сестерЗгромадження Ісуса з міста Ужгород та смт. Середнє з  Божою допомогою проводять катехизацію  для дітей та молоді, а також уроки релігії в дитячих садках та в школі, готують дорослих до таїнства хрещення, сповіді та причастя. Проводять духовні та розважальні зустрічі з парафіянами.

Організовуються літні табори для дітей та молоді, проводяться реколекції, а також зустрічі із малозабезпеченими сім’ями.

Діяльність сестер є дійсно різноманітною. Вони пам’ятають, що не важливо, що сестри роблять, але як це роблять. Як сказала засновниця Марія Вард: «Роби добро, але роби його добре!» Звісно, це нелегке завдання. Тому, всі свої труднощі та радості сестри віддають до Божих рук. Знають, що все, що вони роблять, роблять задля більшої слави Божої: “Бо лише Бог є джерелом добра, і всіляке добро походить від Нього.”

30 січня сестри Згромадження Ісуса відзначають день смерті своєї засновниці Марії Вард.

4 лютого 2019 року єпископ-ординарій висловив щиру подяку конгрегації сестер, вручивши асистентці провінціальної настоятельки Згромадження Ісуса сестрі Арханєлі Біатговій нагороду Плащ св. Мартина у номінації «Pro Ecсlesia» (більше про подію тут).

Монастирі сестер у Мукачівській дієцезії знаходяться за адресами:

–         м. Ужгород, вул. Володимирська 76.

–         Ужгородський район, смт. Середнє, вул. Церковна 1.

Офіційна веб-сторінка – https://www.congregatiojesu.com/uk/

Матеріал для дієцезійного сайту
підготували сестри з Ужгорода і Середнього

(Переглядів: 4 )

Читати більше

Священнослужителі Мукачівської православної єпархії підтримали вихованців “Дороги життя” Напередодні  Міжнародного дня людей із інвалідністю, який відзначається 3 грудня, в Ужгороді в обласній філармонії на підтримку діяльності медико-соці...
Учасники АТО висловилися щодо провокацій проти УПЦ (+відео)   Військові, які брали участь у бойових діях на Донбасі, негативно висловилися з приводу провокацій проти Української Православної Церкви, розпо...
На Берегівщині попрощалися із полеглим бійцем Михайлом Кушніром Прощання із полеглим в АТО бійцем Михайлом Кушніром відбулося сьогодні в його рідному селі Батрадь Берегівського району. Провести в останню путь моло...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x Shield Logo
This Site Is Protected By
The Shield →