Карпатська єпархія УАПЦ відзначила 95-ту річницю відновлення Карпатоукраїнської єпархії в Закарпатті

Карпатська єпархія УАПЦ відзначила 95-ту річницю відновлення Карпатоукраїнської єпархії в Закарпатті

 |   | 

4 березня, 95-ту річницю висвячення Всесвятійшим Мелетієм IV, Патріархом Константинопольським в єпископи Саватія Врабець та відновлення ним Карпатоукраїнської єпархії в Карпатській Україні (Закарпатті), в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в м. Ужгороді була відслужена Божественна Літургію.

З благословення Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією УАПЦ богослужіння очолив протоієрей Роман Бобай у співслужінні протоієрея Ростислава Криворучка та протодиякона Івана Жабляка.
Під час богослужіння поминались імена православних ієрархів – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя, Вселенського Патріарха, Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією УАПЦ.
У молитві до Господа Бога, духовенство просили миру, щастя і благополуччя для українського народу і України, чим швидшої перемоги Українського війська над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, за збереження життя кожного українського воїна, добровольця, волонтера і мирних громадян, що у наші дні боронять Вітчизну нашу від московських ординців на Сході України, за досягнення українцями національної і духовної єдності та утвердження єдиної Помісної Української Автокефальної Православної Церкви.
З проповіддю до парафіян звернувся протоієрей Ростислав Криворучко, який розповів тлумачення на євангельське читання про зцілення розслабленого, а також привітав парафіян з славним ювілеєм в релігійному житті Закарпаття – 95-ть років відновлення Карпатоукраїнської єпархії в Карпатській Україні (Закарпатті).
Хід богослужіння супроводжувався церковним співом під керівництвом кафедрального регента Марії Жабляк, а службу дяків очолив Іван Хланта.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

(Переглядів: 49 )

Читати більше

У День Державного Прапора України Порошенко говорив про значимість духовного гімну – «Боже великий єдиний, нам Україну храни»... Президент Петро Порошенко 23 серпня взяв участь в урочистій церемонії підняття Державного Прапора України на Софійській площі. Разом з Президентом Дер...
Зустріч з молоддю у літньому таборі “Онлайн з Богом” в Духовному центрі Святого Івана-Павла II, Папи Римського... Зустріч з молоддю у літньому таборі "Онлайн з Богом" в Духовному центрі Святого Івана-Павла II, Папи Римського...
УГКЦ оголосила конкурс серед дітей на ілюстрації до книжки Любомира Гузара Наприкінці свого життєвого шляху Блаженніший Любомир Гузар написав книжку «Гріхи і чесноти», присвячену маральним якостям людини. Як про наші сильні с...

Про автора

1 Коментар

  1. Реформатор 06.03.2018 at 12:10

    “4 березня, 95-ту річницю висвячення Всесвятійшим Мелетієм IV, Патріархом Константинопольським в єпископи Саватія Врабець та відновлення ним Карпатоукраїнської єпархії в Карпатській Україні (Закарпатті)”… Шановний Віктор Васильович Бедь! Читаючи Вашу новину стає Вас шкода… Ви маєте таку освіту, а в історії Церкві Закарпаття є профаном! Не “тягніть за вуха” історію “під себе” та Вашу організацію під назвою УАПЦ. По-перше, Саватія (Врабець) було ОБРАНО єпископом для ЧЕХІЇ, МОРАВІЇ та СІЛЕЗІЇ 30 серпня 1922 року! Ще на багато раніше. Звичайно, обрано – це не висвячено, але це факт. Отже, обрання відбулося в інший день іншого місяця. Ще раніше. Друге питання до Вас: а коли “de jure” виникла Карпатська Україна? Здається в 1938 році він був премєр-міністр Карпатської України, а в березні 1939 року став президентом самопроголошеної самостійної Карпатської України! Отже, куди Ви поділи 16 років історії? Яка була Карпатська Україна в 1922 році? По-третє: юрисдикція Саватія не визнавалася Сербським патріархом Димитрієм (Павловичем). Саватіївська юрисдикція була в розколі! Розколі в який оманною дорогою були “втягнуті” прості люди Закарпаття. Цікава історія й з тим, як взагалі виникла ідея створити в Чехії “свою” Церкву. Це ж був реформаторський рух, була окрема фракція реформаторів, яка вийшла з підпорядкування Ватикану й хотіла мати свою НАЦІОНАЛЬНУ ЧЕХОСЛОВАЦЬКУ ЦЕРКВУ. Отже, Вам імпонує “мікс” всього і всіх Церков? Ну, це й не дивно! УАПЦ завжди шукало собі привязку до когось аби тільки “підтвердити” свою Церкву.

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *