Король Угорщини святий Ласло прибув у Берегово

Король Угорщини святий Ласло прибув у Берегово

 |   | 

У Берегово прибув король Угорщини святий ласло у вигляді меморіальної дошки, яку встановили на фасаді будинку римо-католицької парафії міста з нагоди 940-ліття сходження на трон і 825-річчя канонізації до лику святих – повідомляє голос Карпат. Пам’ятну плиту виготовили за сприяння ніредьгазького благодійного фонду “За Берегсас” (голова кураторіму Арпад Далмай), ТзО  “Ніртавгов” (директор Ласло Йов) та меценатів з міста Дьор, серед яких слід відзначити Роланда Фодора.

Бронзовий барельєф на меморіальній дошці виконаний як копія роботи будапештського скульптора Каталін Палфі.

Ласло до свого найменування мав приставку лицар-король – перший у Європі. Це означало, що він на чолі свого війська особисто брав участь у битвах, де засвідчував неабияку хоробрість, показуючи приклад для воїнів.

“Святий Ласло багато зробив для укорінення угорців у Європі,- писала про нього журналіст і краєзнавець Ілдіка Ганко.- Без його потуг ми б проживали зараз десь у просторих степах, а не в центрі континенту.”

Пам’ятну плиту святому Ласло вирішили встановити в Берегові ще й тому, що він був братом герцога Ламперта, який заснував місто – тоді воно називалось Лампертгаза і лише пізніше було перейменовано в Берегсас.

Короля Ласло у лік святих канонізувала католицька церква, яка активно запроваджувала й підтримувала християнство.

“Сьогодні знову актуально захищати християнство в Європі,- наголосив у вітальній промові Арпад Далмай.- Бо окремі політики під тиском ЄС широко відчинили двері до своїх країн тисячам, мільйонам мусульманам, в яких зовсім інші цінності та менталітет. Відрадно, що теперішній угорський уряд не піддається на шантаж Брюсселя й цілеспрямовано відстоює національні інтереси.”

Присутніх благословив і освятив меморіальну дошку єпископський вікарій, настоятель берегівського римо-католицького храму о.Янош Молнар.

Юна Беата Бонкало хвилююче продекламувала вірш про св.Ласло, а жіночий церковний хор костелу виконав кілька духовних пісень

На урочистій події була присутня консул Угорщини в Берегові доктор Ангела Лукач.

За матеріалами goloskarpat.info

(Переглядів: 9 )

Читати більше

За спочилими жертвами голодоморів 1932-1933 рр. в храмах Мукачівської єпархії звершено заупокійні богослужіння 28 листопада з благословення Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського у День пам’яті жертв голодоморів в Україні в б...
«Батюшка онлайн» в інтернет медіа-просторі Мукачівської єпархії Доброго дня шановна веб аудиторія! З радістю повідомляємо, про ще одну можливість інтерактивного спілкування у новому проекті від kypol.net – Батюшка ...
Єпископ Варсонофій зустрівся з Левком Лук’яненком У середу, 27 травня 2015 року, перебуваючи з архіпастирським візитом у м.Берегово, Преосвященний Варсонофій, єпископ Ужгородський і Закарпатський мав ...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *