Актуальне сьогодення Новини Новини України

Київський патріархат просить депутатів прийняти закон про перейменування УПЦ

Київський патріархат зацікавлений в ухваленні законопроекту № 5309 для того, «щоб вивіска “УПЦ” не вводила в оману людей», – заявив Євстратій Зоря.

В УПЦ КП хочуть, щоб народні депутати ухвалили законопроект № 5309 , розповів секретар «Священного Синоду» Київського патріархату Євстратій Зоря під час прес-конференції з питань надання Україні автокефалії.

«Ми просимо Верховну Раду прийняти такий закон, щоб Церква в Україні, яка називається “Українська Православна Церква”, мала свою правдиву назву “Руська Православна Церква в Україні “», – заявив речник УПЦ КП і підкреслив, що громадяни держави «мають право знати правду».

Законопроект № 5309 стосується назви релігійних організацій і об’єднань, чий «керівний центр» перебуває «в державі, яку за законом визнано як ту, здійснює військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України». Зоря нагадав, що автори законопроекту вказали, за якими ознаками можна визначити причетність керівництва Церкви до держави-агресора.

Одина з ознак – записи про «такі відносини», зроблені в статутах самої релігійної організації та її «керівного центру». Той факт, що в статуті РПЦ центром УПЦ названо Київ, Зоря вважає хитрістю з боку Москви.

Про те, що в статуті УПЦ за нею закріплено статус самостійної і що керує Церквою Собор УПЦ, речник Київського патріархату навіть не згадав. Навпаки, він заявив: «І подивимося на Українську Православну Церкву, яка так називається. В її статуті написано, що вона є частиною РПЦ? Написано.»

За словами Зорі, в Україні багато організацій, які під назвою «українські» намагаються приховати своє служіння Росії. Він закликав Українську Церкву «бути українською за суттю» або не претендувати на назву «українська».

(Переглядів: 136 )