Київський патріархат просить депутатів прийняти закон про перейменування УПЦ

Київський патріархат просить депутатів прийняти закон про перейменування УПЦ

 |   | 

Київський патріархат зацікавлений в ухваленні законопроекту № 5309 для того, «щоб вивіска “УПЦ” не вводила в оману людей», – заявив Євстратій Зоря.

В УПЦ КП хочуть, щоб народні депутати ухвалили законопроект № 5309 , розповів секретар «Священного Синоду» Київського патріархату Євстратій Зоря під час прес-конференції з питань надання Україні автокефалії.

«Ми просимо Верховну Раду прийняти такий закон, щоб Церква в Україні, яка називається “Українська Православна Церква”, мала свою правдиву назву “Руська Православна Церква в Україні “», – заявив речник УПЦ КП і підкреслив, що громадяни держави «мають право знати правду».

Законопроект № 5309 стосується назви релігійних організацій і об’єднань, чий «керівний центр» перебуває «в державі, яку за законом визнано як ту, здійснює військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України». Зоря нагадав, що автори законопроекту вказали, за якими ознаками можна визначити причетність керівництва Церкви до держави-агресора.

Одина з ознак – записи про «такі відносини», зроблені в статутах самої релігійної організації та її «керівного центру». Той факт, що в статуті РПЦ центром УПЦ названо Київ, Зоря вважає хитрістю з боку Москви.

Про те, що в статуті УПЦ за нею закріплено статус самостійної і що керує Церквою Собор УПЦ, речник Київського патріархату навіть не згадав. Навпаки, він заявив: «І подивимося на Українську Православну Церкву, яка так називається. В її статуті написано, що вона є частиною РПЦ? Написано.»

За словами Зорі, в Україні багато організацій, які під назвою «українські» намагаються приховати своє служіння Росії. Він закликав Українську Церкву «бути українською за суттю» або не претендувати на назву «українська».

(Переглядів: 119 )

Читати більше

Всеукраїнська Рада Церков ознайомилася з медреформою Члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій ознайомилися з планами МОЗ щодо впровадження медичної реформи. Обговорення відбулося 22 лют...
Владика Феодор провів робочу зустріч із представниками ОБСЄ в Україні У п`ятницю, 25 травня, в Єпархіальному управлінні м. Мукачево, керуючий Мукачівською єпархією Високопреосвященніший архієпископ Феодор провів зустріч ...
Єпископ Варсонофій прийняв участь у молебні за Україну , який проходив на Софіївській площі міста Києва. 02 квітня 2017 року у м. Києві на Софійській площі, відбулася спільна молитва за перемогу над агресором і встановлення справедливого миру. Молитву за...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x Shield Logo
This Site Is Protected By
The Shield →