МГКЄ Новини Резонанс

Мілан (Шашік) хоче бачити парк на місці кафедри ядерної фізики

Ще з дев’яностих років греко-католицька церква бореться за свої права. Відстоюють приміщення, які відібрала радянська влада. В 1991 році відстояли кафедральний собор в Ужгороді. Віддали церкві і єпископську резиденцію.

Очільник МГКЄ хоче бачити парк на місці кафедри ядерної фізики (ВІДЕО)

Єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік розповідає: на роки затягнувся процес вивезення бібліотеки. Нині приміщення вже у власності церкви, однак довелось подолати неабиякі труднощі. Нардепи від Закарпаття, зокрема Василь Петьовка, допомогли церкві регулювати процес. Продовжують відстоювати права церкви і сьогодні.

В одній із будівель на території собору нині кафедра ядерної фізики. А от прихожани та духовники собору мріють бачити тут парк Андрея Бачинського.

Днями з візитом прибув сюди заступник міністра освіти Роман Греба. Каже, наразі обговорюють всі можливі варіанти, аби зберегти інтереси і науки, і громади та церкви. Аби перенести кафедру, спочатку мають виготовити проектну документацію, оцінити фінансову частину, а згодом шукати кошти. Переконує: до кінця року проект може бути готовим. В міністерстві вже сторена відповідна комісія, тож варто сподіватися, що в ближчому часі давня мрія прихожан про парк ім. Бачинського втілиться в життя.

Нагадаємо, до уряду зверталися народні депутати від Закарпаття, аби врегулювати ситуацію з перенесенням кафедри ядерної фізики з території єпископської резиденції.

(Переглядів: 5 )