Мінкульт оголосив повну інвентаризацію у храмах УПЦ МП

Мінкульт оголосив повну інвентаризацію у храмах УПЦ МП

 |   | 

Музейним працівникам доручено за один день провести повну інвентаризацію в храмах УПЦ Московського патріархату.

Міністр культури України Євген Нищук зажадав від музейних працівників проведення повної інвентаризації усіх ікон та інших культурно-історичних цінностей у храмах Української православної церкви за один день.

Про це у середу, 17 жовтня, пишуть “Українські Новини” з посиланням на відповідь Міністерства культури України на запит, повідомляє “Кореспондент”.

У відповіді Мінкультури зазначено, що це рішення Нищуком було прийнято як реакція на звернення (№04-35/III-040918 від 04.09.2018 р.) депутата Верховної Ради України Юрія-Богдана Шухевича щодо можливої ​​загрози незаконного вивезення культурних цінностей з релігійних споруд УПЦ.

Відзначається, що 18 вересня в усі заповідники, що належать до сфери управління Мінкультури, була відправлена ​​відповідна факсограма №18/18 за підписом заступника начальника управління охорони культурної спадщини – начальника відділу дозвільної та погоджувальної документації в сфері охорони культурної спадщини Б. Моця.

Інвентаризація повинна торкнутися, у першу чергу, Свято-Успенської Почаївської лаври, Успенської Києво-Печерської лаври.

“З огляду на вищевказане, просимо вжити заходів у рамках чинного законодавства, спрямованих на проведення обліку і реєстрації наявних історико-культурних цінностей в релігійних християнських спорудах, які зараз використовуються Українською Православною Церквою, і за результатами поінформувати до 17:00 18.09.2018 р. на електронну адресу управління охорони культурної спадщини у відсканованому вигляді з підписом керівника і в форматі word”, – йдеться у факсограмі.

Детальніше читайте на УНІАН: https://religions.unian.ua/state/10302420-minkult-ogolosiv-inventarizaciyu-ikon-u-hramah-upc-zmi.html

(Переглядів: 9 )

Читати більше

Папа Франциск привітав Україну, спогадуючи трагедію Голодомору «Окремо вітаю українську громаду, яка спогадує трагедію Голодомору – голодної смерті, спричиненої сталінським режимом, що забрала мільйони життів. Мол...
Преображенський храм Ужгорода відзначив Престольне свято (фото) Кожне престольне свято − це своєрідна Пасха для храму. Те саме можна сказати і про серпневу Пасху, яка панувала 19 серпня в обласному центрі Закарпатт...
Духовенство Мукачівської православної єпархії підтримало рекордсмена України Голова федерації Кіошинкай карате Закарпаття, Майстер спорту України, тренер вищої категорії з Кіошинкай карате, володар чорного поясу 3 дан Ігор Капу...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x Shield Logo
This Site Is Protected By
The Shield →