Мукачівська дієцезія провела щомісячні реколекції духовенства

Мукачівська дієцезія провела щомісячні реколекції духовенства

 |   | 

15 жовтня 2018 р. відбулися щомісячні реколекції духовенства Мукачівської дієцезії у парафії Зіслання Святого Духа у Довгому.

Зустріч розпочалася святою Месою, котру очолив єпископ-ординарій Антал Майнек. Проповідь виголосив місцевий настоятель о. Йосип Мрквіца, звернувши увагу на те, що людська натура прагне чуда, сенсації, театру. Подібно, як дві тисячі роки тому люди хотіли чуда від Ісуса, про що ми почули у Євангелії цього дня (Лк 11, 29-32), так і тепер шукають цього в Церкві.

«Справжнє покаяння можна побачити дуже рідко. Воно може дорівнювати воскресінню із мертвих, коли людина правдиво бачить себе у світлі Божого слова – кається, шкодує, визнає та хоче залишити свій гріх. Це велика сенсація, це чудо!» – сказав проповідник. Не вистачить лиш почути чиєсь свідоцтво про навернення, приходить черга нам видати своє свідоцтво, щоб відбулася «Божа сенсація нашого навернення» та заохотив приймати слова Євангелія щоденно та реагувати проти зла.

На завершення Служби Божої єпископ Антал вручив нагороду Плащ св. Мартина у номінації «Pro Eklesia» місцевому парафіянину пану Василю Сливці, що аж викликало сльози у його очах, за багаторічне служіння Церкві, яке полягало у найрізноманітнішій допомозі різним священикам.

Темою конференції на реколекціях була «Катехиза», яку глибоко відкрив о. Сергій Хитрий, віце-ректор Інституту Богословських Наук, запрошений на цю духовну віднову. Розкривши історію катехизації у різні епохи та порівнюючи різні методи її викладання, гість вказав на їх позитивні та негативні сторони. Наведені приклади стосувались не лише віддалених в історії, але також теперішнього часу та сучасних потреб у викладанні. На завершення конференції о. Сергій запропонував огляд програми катехизації, зробленої та опрацьованої у Городку в Інституті Богословських Наук, де можна замовити готові зошити для учнів та методички для катехитів.

Час духовної віднови пройшов у дружній атмосфері, що була скрашена теплим осіннім сонячним днем.

Прес-відділ дієцезії

(Переглядів: 16 )

Читати більше

Митрополит УПЦ розповів, як святкувати 8 березня У Міжнародний жіночий день віруючим християнам слід проявити турботу про своїх близьких, перш за все, добрими справами і увагою, не вдаючись до надмір...
На Великдень у Мукачеві курсуватиме автобусний рейс до Свято-Миколаївського монастиря Мукачівська міська рада зазначає, автобус буде запущено для того, аби люди мали можливість відвідати та взяти участь у Пасхальних Богослужіннях. Та...
Концерт переможця Голосу країни зібрав багато людей у Тячеві 12 листопада 2017 року у Тячівському районному будинку культури пройшов концерт переможця національного конкурсу «Голос країни» протоієрея Олександра ...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x Shield Logo
This Site Is Protected By
The Shield →