Актуальне сьогодення Новини УПЦ

Мукачівська православна єпархія вшанувала жертв Голодомору

У суботу, 24 листопада в Україні вшановують пам`ять жертв Голодомору 1932-1933 років.

Цього дня відповідні церемонії щодо вшанування 85-х роковини трагічних подій Голодомору відбулися і в Чопі.

На центральній площі міста, біля пам’ятника жертвам Голодомору відбувся мітинг-реквієм та заупокійна панахида за участі громадськості та представників найбільших релігійних конфесій міста.

З благословення керуючого Мукачівською єпархією, високопреосвященнішого Феодора, митрополита Мукачівського і Ужгородського участь в церемонії взяли настоятель Свято-Успенського храму міста, протоієрей Миколай Вакаров та клірик храму, протоієрей Віталій Русинка.

У цей день Виконавчий комітет Чопської міської ради видав розпорядження про приспущення на території міста Державних Прапорів України, в місті обмежено розважальні заходи.

Мітинг-реквієм та панахида за участі громадськості та представників найбільших релігійних конфесій відбулися і в Мукачеві, біля пам’ятника святим Кирилу та Мефодію.

Участь в заході з благословення митрополита Мукачівського і Ужгородського Феодора взяло духовенство м. Мукачева на чолі з благочинним – протоієреєм Петром Ляхом.

О 1600 церковними дзвонами, хвилиною мовчання та запаленням лампадок присутні вшанували жертв Голодоморів у рамках Загальноукраїнської акції “Засвіти свічку”.

24 листопада біля пам’ятного Хреста в селі Приборжавське, що на Іршавщині зібрались учні, вчителі,  духовенство та інтелігенція села аби молитовно згадати жертв Голодомору 1932-1933 років.

Відкрив мітинг-реквієм сільський голова, Шпортень Віктор Іванович. Опісля, пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів і запалених лампад до пам’ятника. 

З благословення керуючого єпархією, Високопреосвященнішого Феодора, митрополита Мукачівського і Ужгородського участь в заході взяло й духовенство села. Настоятель Свято-Покровського храму, протоієрей Олександр Ряшко та клірик храму, протидиякон Василій відслужили заупокійну панахиду.

Після звершеної заупокійної молитви, отець Олександр закликав молитися до Господа, щоби ніколи більше голод не приходив в оселі українців і щоби Господь благословляв нашу Україну і її народ Своєю милістю.

(Переглядів: 17 )