Мукачівська Єпархія взяла участь в презентації репринтного видання «Королевського Євангелія 1401 року»

Мукачівська Єпархія взяла участь в презентації репринтного видання «Королевського Євангелія 1401 року»

 |   | 

20 серпня, в каплиці Ужгородського замку відбулася презентація двох стартових примірників репринтного видання «Королевського Євангелія 1401 року» – рукописної пам’ятки ХV століття.

На запрошення організаторів дійства з благословення Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського участь в презентації взяв голова Інформаційного відділу єпархії, вчений секретар Богословсько-історичного науково-дослідного центру імені архімандрита Василія (Проніна) – протоієрей Олександр Монич.
Передавши архієрейське вітання та благословення учасникам наукового форуму голова Інформаційного відділу висловив щиру подяку керівнику проекту по виданню Євангелія О.І. Долгош-Сопко, керівнику Управління культури Закарпатської ОДА Ю.В. Глеба та іншим науковцям. «Сьогодні із забуття воскресає ще один науковий фоліант, про що так мріяв отець Васиілій (Пронін). Переконаний, що видання допоможе багатьом науковцям, богословам, філологам та дослідникам у пошуку індетифікації самоідентичності нашого краю в далекому ХV столітті. Сьогодні через це Євангеліє Господь приходить до нас в гості, допомагає нам через цей текст прийти до Нього» – відмітив священнослужитель.

Задум тиражувати унікальну книгу, не просто зберігши змістове наповнення, але й відтворивши її велику художню вартість (зокрема, реконструювавши окремі аркуші книжкового блоку й оправу), виник із прагнення зробити Євангеліє більш доступним як для досліджень, так і для експонування книги на спеціалізованих виставках.

Презентація видання відбулася за участі авторів проекту, а також представників духовенства, вченої та культурної інтелігенції краю.

Організаторами та співвиконавцями проекту стали – Закарпатська ОДА, Закарпатська Обласна Рада, Управління культури Закарпатської ОДА, Закарпатський обласний краєзнавчий музей, Закарпатський художній інститут, НАН України, Інститут Української мови, Українська академія друкарства, УжНУ.

Нагадаємо, що унікальний фоліант представили на науковій потужній конференції з нагоди його 610-ї річниці, ще 30 листопада 2011 року у Королеві Виноградівський район Закарпаття. Першим, хто знайшов Королевське Євангеліє, описав його та ввів в науковий оббіг в 1951 році був відомий духівник Мукачівського монастиря, богослов, аскет, науковець і академік Чернечої гори – архімандрит Василій (Пронін). В 1957 році в науковому виданні «Православная мысль» (№ 2. – Апрель-Июнь. – Прага, 1957. – С. 117-123) отець Пронін друкує широку аналітичну статтю, присвячену рукопису. Згодом в 2010 році ця стаття була розміщена в трилогії під назвою «Собрание трудов архимандрита Василия (Пронина)» (Том 1. – ОАО «Патент». – Ужгород, 2010. – 432 С. / Составители: протодиакон Александр Монич, доц. каф. истории Украины УжНУ Юрий Данилец. – С. 392-401).

(Переглядів: 233 )

Читати більше

Чоловічий монастир села Кічерне відзначив престольне свято (+фото) 16 травня, в середу шостого тижня після Пасхи, в день віддання Пасхи Христової, керуючий єпархією, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівсь...
В УПЦ прокоментували, навіщо українцям вихідний 25 грудня   Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ опублікував коментар  голови відділу архієпископа Ірпінського Климента для ЗМІ стосовно рішення ВР пр...
Послідовники Віктора Бедя намагалися силою захопити храм в Ужгороді У п'ятницю в Ужгороді невідомі молоді люди намагалися захопити капличку Української Православної Церкви, яка знаходиться на території залізничної ліка...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.