Митрополит Антоній пояснив, чому приписувати “МП” до УПЦ недоречно

Митрополит Антоній пояснив, чому приписувати “МП” до УПЦ недоречно

 |   | 

 

Змінювати назву Української Православної Церкви на рівні офіційних документів з тієї причини, що ніби то «парафіяни обманюються і не завжди розуміють, у храми якої конфесії ходять» не доречно. Це пояснив керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній

Він зауважив, що Українська Православна Церква отримала свій статус і назву ще у 1990 році, коли грамотою Святішого Патріарха Алексія II Український екзархат Руської Православної Церкви був перетворений на Українську Православну Церкву.

«Саме під такою назвою – Українська Православна Церква – ми зареєстровані в державі, – зауважив архієрей, – і люди знають, куди вони йдуть».

В такому статусі Православна Церква в Україні є тією ж самою Церквою, яка виникла ще з часу Хрещення Київської Русі в 988 році, «як була, так і залишилася».

«Так, у нас є канонічний зв’язок з Московським Патріархатом, – продовжив митрополит Антоній, – а через нього – з усім православним світом, на відміну від невизнаних і неканонічних «УПЦ КП» і УАПЦ».

У свою чергу «Київський патріархат» був утворений як нова конфесія пізніше, у 1992 році, чому «був змушений під час реєстрації своєї релігійної структури додати приставку “Київський Патріархат”, щоб не дублювати назву УПЦ, яка на той час вже існувала в юридичному полі України».

«Тому вважаю, що приписок “МП” недоречний, – підсумував керуючий справами УПЦ, – адже наші люди знають, куди вони ходять, і, більш того, у храмах вони чують ім’я Предстоятеля – Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, яке поминається під час кожного богослужіння. А за іменем глави Церкви легко визначити і саму Церкву».

(Переглядів: 8 )

Читати більше

Святійший Патріарх Філарет взяв участь в урочистому засіданні Верховної Ради України з нагоди 70-ї річниці завершення Другої світової війни... 8 травня 2015 року у День пам'яті та примирення Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет взяв участь в урочистому засіданні Верховної...
Віфлеємський вогонь миру передали у храми Закарпатської єпархії УПЦ КП 31 грудня  2017 р. у храмі Успіння  Божої Матері міста Мукачево ( настоятель-протоієрей Сергій Потюк) відбулася акція передачі Вифлеємського вогню мир...
Площею Кирила і Мефодія в Ужгороді пройшов Хресний хід (ФОТО, ВІДЕО) https://youtu.be/TKg-XicziHkНедільного дня, 24 травня, Православна Церква молитовно вшановує пам’ять святих рівноапостольних Мефодія та Кирила, які зр...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *