На черговій зустрічі сімейного клубу говорили про виховання дітей

На черговій зустрічі сімейного клубу говорили про виховання дітей

 |   | 

29 квітня, в Неділю 3-ю після Пасхи, ввечері в храмі святителя Іоанна Шанхайського і Сан-Франциського відбулась чергова сімейна зустріч на тему: “Роль батьків у вихованні дитини”.

Теплу і затишну бесіду з сім’ями провели настоятель храму, голова Місіонерського відділу єпархії – протоієрей Віктор Палош та голова Сімейного відділу єпархії – протодиякон Олександр Онисько.

Зокрема, в ході активного обговорення було відмічено наступне, що у формуванні особистості дитини, ключову роль відіграють батьки, більше того їх взаємовідносини формують клімат виховного процесу та є визначальними у власне процесі виховання як такому. Тобто власний приклад та взаємна любов батьків є прерогативою ефективного виховного процесу.

Також, було розглянуто процес виховання у призмі Святого Письма, де з одного боку Господь закликає строго виховувати дітей: “Наказуй сина твого, і він дасть тобі спокій, і принесе радість душі твоїй”(Притч. 29-17), а з іншого закликає до розсудливості і благорозуміння :  “I ви, батьки, не роздратовуйте дiтей ваших, а виховуйте їх у вченнi i наставляннi Господньому.”(Еф 6-4).

Священнослужителі, також звернули увагу присутніх на правильне розуміння любові до дитини, а саме справжня любов не тотожня вседозволеності та безнаказаності, що напревиликий жаль в сучасному суспільстві досить часто сплутується і підмінються, як результат виховуємо “божків”, які не готові до справжнього життя, зневажають старших ведучи аморальний спосіб життя.

Розглянуто також типову ситуацію сьогодення, коли батьки віддають більше уваги одній з дітей, іншого при тому не помічаючи, залишаючи без уваги, тобто є любимчики і просто діти. В ідеалі така ситуація є неприпустимою в сім’ї, де є жертовна любов до всіх без виключення дітей, заради того, щоб уникнути синдрому неповноцінності в інших. Такий приклад нам показує сам Господь, який хоче всім спастись і в розум істини прийти і любить одинаково як грішників так і праведників.

Нагадаємо, що сімейні зустрічі з благословення високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського відбуваються щомісяця в храмі Святителя Іоанна в Ужгороді.

(Переглядів: 4 )

Читати більше

Єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор Бедь відслужив заупокійну молитву за Блаженнійшим Володимиром Сабоданом, Митрополитом Київським і всієї України до 2-х роковин його упокоєня... 5 липня, Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви...
Предстоятель УАПЦ не претендує на роль Глави Помісної Церкви Митрополит УАПЦ Макарій (Малетич) після надання Томосу про автокефалію не виставлятиме свою кандидатуру на посаду Предстоятеля об’єднаної Помісної Пра...
Різдвяний балговіст Іршавської “молодіжки” З Різдвяним благовістом з благословення керуючого Мукачівською єпархією, Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського за...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *