На Рахівщині при ремонті дерев’яного храму виявили старовинні розписи

На Рахівщині при ремонті дерев’яного храму виявили старовинні розписи

 |   | 
Як повідомив греко-католицький парох села Середнє Водяне Нуцу Дан, у церкві святого Миколи, яку датують ХVІІ століттям, при проведенні внутрішніх робіт були виявлені невідомі раніше настінні розписи. Церква є пам’яткою дерев’яної архітектури Закарпаття.

 

Кілька років тому завдяки благодійникам вдалося заново перекрити гонтом храм. Ще донедавна церква була діючою, доки греко-католики не збудували в селі у 1994 році нову велику муровану церкву Петра і Павла. Але й зараз раз на рік у стародавньому храмі проводять богослужіння.

Цікаво, що в цьому ж селі є ще одна давня дерев’яна церква, яка зараз належить православній громаді Московського патріархату. Обидві пам’ятки архітектури збережені в доброму стані. І в цьому Середнє Водяне може бути унікальним прикладом для всього Закарпаття. Мабуть, це єдине закарпатське село, в якому збереглися аж дві пам’ятки стародавнього дерев’яного церковного зодчества.

Нуцу Дан, який є деканом Солотвинського деканату Мукачівської греко-католицької церкви, повідомив, що на Закарпатті є 4 румунських греко-католицьких парафій: у Середньому Водяному, Солотвині, Білій Церкві та Нижній Апші (Діброві). Обслуговують вірників 4 священики, троє з яких приїхали з Румунії. Богослужіння тут відбуваються румунською мовою.

Окрім Солотвинського (румунського) деканату, в Мукачівській греко-католицькій церкві діє і Берегівський, де об’єднані вірники, що моляться угорською мовою.

Uzhgorod.net.ua

(Переглядів: 7 )

Читати більше

Єпископ Варсонофій очолив святкові богослужіння з нагоди Світлого Христового Воскресіння 01 травня 2016 року в день Світлого Христового Воскресіння , Пасху, керуючий Закарпатською єпархією УПЦ КП єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсон...
Преосвященний Варсонофій нагородив начальника Мукачівського госпіталю 14 липня 2015 року, Преосвященний Варсонофій, єпископ Ужгородський і Закарпатський,разом із капеланом Закарпатської єпархії протоієреєм Ігорем Войтови...
Берегівський благочинний освятив надгробний пам’ятник полеглому в зоні АТО Олегу Тюрикову 16 серпня, на міському кладовищі міста Берегово благочинний Берегівського району, протоієрей Омельян Войтович звершив поминальну панахиду з освяченням...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *