Актуальне сьогодення Актуальний коментар Новини Новини України Суспільство УПЦ

На саміті ООН закликали посилити захист прав віруючих УПЦ

Учасниками саміту затверджений План дій, затверджений на порядку денному ООН, який буде направлений на адресу Президента, уряду і Міністерства закордонних справ України.

З 29 квітня по 1 травня 2019 року в штаб-квартирі ООН в Женеві відбувся другий глобальний саміт з питань релігії, миру і безпеки “Наведення мостів, заохочення інклюзивності та протидії розпалювання ненависті в цілях посилення захисту релігійних меншин, біженців та мігрантів». Захід організовано канцелярією Генерального секретаря ООН. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на НВО «Громадський правозахист», представники якої взяли участь у саміті.

НВО «Громадський правозахист», спираючись на свій консультаційний статус при Економічній і Соціальній Раді ООН, результати моніторингу дотримання прав віруючих УПЦ в Україні, православних християн Чорногорії, Македонії, країн Близького Сходу закликала учасників саміту посилити захист прав православних християн УПЦ, Чорногорії, Македонії в зв’язку з ростом порушень прав християн в цих країнах, в тому числі мотивованих дискримінацією з боку представників органів державної влади.

У заході взяли участь спеціальний радник з профілактики геноциду ООН (OSAPG) Mr Adama Dieng, представники дипломатичних місій держав – членів ООН, представники правозахисних організацій, релігійних громад та наукових кіл з різних країн: Dr Mohammed Abu-Nimer (KAICIID), H.E. Shaykh Muhammad Al-Yaqoubi (Syrian Islamic scholar and religious leader), Dr.Gregorio Bettiza (University of Exeter), Dr Rev. Grace Chung Lee (Religion For Peace), Oleh Denysov (Public Advocacy), Ms. Hajar Al-Kaddo (Forum of European Muslims Youth&Student organization).

Учасники обговорили ключові питання взаємозв’язку релігії, миру і безпеки. Захід продемонстрував бажання багатьох представників громадянського суспільства, релігійних лідерів, правозахисників і дипломатів протидіяти розпалюванню релігійної ворожнечі в світі. Учасники виробили пакет рекомендацій саміту до ООН і держав-учасниць ООН, в тому числі про реальне і неформальне визнання релігійної свободи як фундаментального права людини, про необхідність державам приділяти більше уваги захисту релігійних свобод.

Учасники саміту затвердили План дій, заснований на порядку ООН і зобов’язання держав-учасників, який буде направлений правозахисною організацією «Громадський правозахист» на адресу Президента, уряду і Міністерства закордонних справ України для імплементації відповідно до міжнародного права і зобов’язань України по відповідальності щодо захисту.

Також рекомендації і звіт про виявлені порушення прав православних християн в контексті Плану дій, виробленого самітом, будуть направлені уряду Чорногорії та Македонії, а також опубліковані в рамках майбутньої регулярної сесії Ради з прав людини ООН і нарад ОБСЄ.

(Переглядів: 4 )