На Закарпатті греко-католики понад рік намагаються вигнати православних із храму  

 |   | 

 

Увесь цей час свої законні права вірним УПЦ доводиться відстоювати в судах.  

Не дивлячись на те, що УГКЦ в Ірляві ніколи не користувалася і не користується й тепер популярністю, представники даної конфесії більше року не полишають своїх посягань на храм Свято-Іллінської парафії с. Ірлява, Ужгородського району, Закарпатської області. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

13920226_536452679891550_9078999295984076551_o

Свято-Іллінський храм с. Ірлява

Юристам Мукачівської єпархії УПЦ в місцевих судах з березня 2015 року доводиться доводити абсурдність аргументів т.з. претендентів на церкву, яка з 1991 року знаходиться у законній власності місцевої православної релігійної громади.

Суди довгий час воліли не помічати незаконності зазіхань УГКЦ, та приймали рішення на їхню користь.

Свої вимоги до віруючих УПЦ «усунути перешкоди у користуванні майном», тобто церквою, представники УГКЦ обґрунтовують розпорядженням Представника Президента України 22 річної давнини.

Тоді нібито храм було передано у власність УГКЦ, зазначають вони.

Ознайомившись з цим документом, вперше (!) в червні 2015 року, юристи єпархії відразу визначили, що він не дає жодних прав греко-католикам на храм, який вони бажають захопити.

По-перше, розпорядження скасовує рішення компетентного органу місцевої влади в позасудовий порядок, без відома і поза волею православної громади, що суперечить закону. А по-друге, згідно діючого законодавства Представник Президента взагалі не має права вирішувати питання, що належать до відання органів місцевого самоврядування.

Не дивлячись на очевидність незаконності претензій представників УГКЦ на храм в Ірляві, спочатку у Господарському суді Закарпатської області, а потім в Львівському апеляційному господарському суді прийняли рішення зобов’язати православних храм звільнити.

Захистити своє право на церкву віряни змогли тільки у січні 2016 року коли звернулися до останньої інстанції — Вищого адміністративного суду.

У Києві було визнано помилковість висновків, яких дійшли у Львівському апеляційному господарському суді, тож справа щодо Свято-Іллінського храму була направлена на повторний розгляд до Львова.

Але тут через постійні відкладення, зайнятість суддів і т.п., розгляд даної справи затягнувся більш ніж на пів року.

Примітно, що з кількох судових засідань, які досі відкладаються з різних причин, одне припало саме на престольне свято Свято-Іллінської парафії, коли віряни не могли піти на засідання через участь у Божественній літургії. Наразі розгляд справи триває. Православні віруючі продовжують звершувати богослужіння у Свято-Іллінському храмі.

Престольне свято Свято-Іллінського храму села Ірлява 2 серпня 2016 року

(Переглядів: 440 )

Читати більше

Мукачівська єпархія взяла участь в зустрічі 38-ми прикордонників із зони АТО Днями, відбулась урочиста зустріч прикордонників Мукачівського прикордонного загону, які повернулися для ротації із зони АТО.38 прикордонників, які ви...
З благословення Високопреосвященнішого Феодора Мукачівська єпархія взяла участь у черговій відправці військовослужбовців в зону АТО... 12 вересня Мукачівська православна єпархія взяла участь у відправці військовослужбовців в зону АТО. На цей раз відправили 75 чоловік на Схід України д...

Про автора

1 Коментар

 1. свідок 05.10.2016 at 14:29

  перед тим, як пблікувати різну брехню та нісенічницю. Радив би вам перевіряти інформацію. ато складається враження що ви проросійсько налаштовані.
  тепер докладно: дана УПЦ (МП)хотіла приватизувати храм у цьому селі. люди про це дізнались і вчинили спротив. Адже даний храм дійсно повернли ГКЦ ще в 1992 році (про що свідчить Розпорядження представника президента (влада яка лише і мала право на це, в той час. підніміть будь-ласка докменти про компетенцію Представника Президента в 1992 році на Закарпатті ), та рішення сесії сільради та інші правовстановлюючі докменти, про які даний адвокат промовчує). Люди в селі не знали, що батюшка Василь Міщак правосланий Московського Патріархату, бо він був вихідцем із сусідного села (Андріївка) і його батьки греко-католики, та й він сам вчився в греко-католицькій семінарії, з якої був виключений за погану поведінку та погане навчання. Він перейшов у МП там його висвятили і прийшов Він у це село, де обманом і залишився.
  тепер по фото:
  на цьому фото взагалі нема жителів цього села. Я не заперечую їхню відсутність на цьому святі, я говорю достеменно, бо я там був що жителів Цього села там було близько 30, всі інші були привезені з інших сіл та Ужгорода від Сидора.
  Суди:
  Всі інстанції, без вийнятку, в Судах Господарському та Адміністративному греко-католицька громада – ВИГРАЛА. У Києві Голуб, Гриньо та Міщак Домовилися. Справу повернули на дорозгляд, і в кінцевому результатів її успішно УГКЦ виграла. Наразі справа “пропала”, тобто її витребував Київ по незрозумілим причинам.
  А про те що Московські батюшки і їхні прихильники побили декіль людей і біля храму і біля домівок цих людей,(відносно чого відкриті кримінальні провадження) про “коктейлі молотова”, якими МП-шники закидали двори жителів с. Ірлява. про різного роду образи та наклепи даний адвокат та інформаційний вісник УПЦ МП не говорять . Бо вони білі і пушисті.
  взагалі радив би ЗМІ взятися за цю справу. вона досить цікава. То був би репортаж.
  а так на слуху – ОДНА БАБКА СКАЗАЛА – не робить Вам честі.
  Дякую

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *