Навколо Ужгорода пройшов молитовний Хресний хід

 |   | 

Коли когось по-справжньому любиш, то найкращим доказом цього є проявлені конкретні діла, поєднані з молитвою. Ось так цього тижня мешканці обласного центру Закарпаття з молитвою на устах Хресним ходом обійшли  своє рідне місто, з любов’ю молячись за мир і спокій Української держави.

Хресний Хід навколо Ужгорода з благословення Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського відбувається щорічно з 2014 року, напередодні вшанування ікони Божої Матері «Призри на смиреніє», яка й супроводжує учасників Хресного ходу.

Так, увечері середи, 28-го вересня, у православному Свято-Хресто-Воздвиженському кафедральному соборі відбувся молебень за благословенний початок Хресного ходу. Після якого частина вірян вирушили проспектом Свободи, Слов’янською набережною до Свято-Троїцького храму (район Боздошського парку), де вже очікувала чимала кількість людей.

Після цього священнослужителі: настоятель Свято-Троїцького храму протоієрей Володимир Гуй, намісник Свято-Троїцької жіночої обителі с. Буківцьово ієромонах Рафаїл та настоятель каплиці на честь великомученика й цілителя Пантелеймона у В.Березному протоієрей Серафим Гичка звершили молебень перед іконою Пресвятої Богородиці «Призри на смиреніє». Відтак розпочалася Хресна хода.

Протягом ночі велика кількість людей (близько 400), священики, молодь, сім’ї з маленькими дітками у візочках, люди старшого віку з молитвою на вустах просили у Бога  миру та захисту від лиха рідному місту Ужгороду. Шлях Хресного Ходу проліг від Боздошського парку у сторону Нового району, вул.8 Березня – Ген. Свободи – Можайського, відтак на Минай-Розівку-Кінчеш-Баранинці-об’їзною дорогою – до словацького кордону – вул. Собранецьку-Закарпатську-Загорську, Баб’яка і знов до храму у Боздоші.

Молитовну Ходу супроводжувала й зменшена копія ікони Божої Матері «Ужгородська».

Вірники здолали орієнтовно 31 км, що, до слова, майже дорівнює кілометражу Хресного ходу до с. Домбоки на свято ікони Божої Матері «Скоропослушниця» – 35 км. Тривалість склала майже 9 годин.

Під час Ходи особлива увага була приділена і молитві за усіх загиблих у смуті у нашій країні та прощенню їхніх гріхів. Як зазначають учасники Ходи, під час молитовного шляху у немічному тілі відчувається присутність Божої сили, яка надзвичайно допомагає, і за твердженням багатьох, тільки завдяки їй вдається пройти нелегку дорогу.

Символічним є те, що Хресний Хід відбувається опісля Дня міста обласного центру Закарпаття, а також на другий день після престольного свята кафедрального собору Ужгорода.

Ольга Палош

(Переглядів: 59 )

Читати більше

Священники про екологію на Закарпатті (ВІДЕО) Людина – перша причина забрудненого довкілля. Принаймні про це сьогодні заявляють закарпатські екологи. Під час семінару разом зі священиками Мукачівс...
Клірики Свято-Троїцького храму Ужгорода освятили медову продукцію на фестивалі «Медовий Спас» У суботу, 13 серпня, в переддень великого церковного свята, в Ужгороді у парку культури та відпочинку «Боздоський» відбулося офіційне відкриття шостог...
В Ужгороді в пам’ять про 100-ту річницю геноциду вірменів відкриють пам’ятний знак Хачкар  24 квітня 2015 виповнилося 100 років жахливої ​​трагедії ХХ століття, першого масового злочину проти людяності - геноциду мільйонів вірменів Османсько...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *