Навколо Ужгорода пройшов молитовний Хресний Хід!

Навколо Ужгорода пройшов молитовний Хресний Хід!

 |   | 

З благословення архієпископа Мукачівського і Ужгородського Феодора, в Ужгороді звершився Хресний хід навколо міста. Увечері понеділка, 28-го вересня, у православному Свято-Хрестовоздвиженському кафедральному соборі відбувся молебень за благословенний початок Хресного Ходу. Після якого віряни несучи святиню собору – ікону Божої Матері «Ужгородську» (освячену на р. Уж 19 січня 2012 р.), вирушили проспектом Свободи, Слов’янською набережною до Свято-Троїцького храму (район Боздошського парку).

У затишному дерев’яному храмі якраз завершувалось Всенічне бдіння в переддень вшанування ікони Божої Матері «Призри на смиреніє». Після чого священнослужителі звершили молебень перед двома іконами Пресвятої Богородиці, які й супроводжували Хресний Хід: «Ужгородська» і «Призри на смиреніє». Відтак розпочалася Хресна Хода.

Протягом ночі велика кількість людей (близько 400), священики, молодь, сім’ї з маленькими дітками у візочках, люди старшого віку з молитвою на вустах просили у Бога  миру та захисту від лиха рідному місту Ужгороду. Шлях Хресного Ходу проліг від Боздошського парку у сторону Нового району, вул.8 Березня – Ген. Свободи – Можайського, відтак на Минай-Розівку-Кінчеш-Баранинці-об’їзною дорогою – до словацького кордону – вул. Собранецьку-Закарпатську-Загорську, Баб’яка і знов до храму у Боздоші. Вірники здолали орієнтовно 31 км, що, до слова, майже дорівнює кілометражу Хресного ходу до с. Домбоки на свято ікони Божої Матері «Скоропослушниця» – 35 км. Тривалість склала майже 9 годин, під час яких було зроблено три привали.

Під час Ходи особлива увага була приділена і молитві за усіх загиблих у смуті у нашій країні та прощенню їхніх гріхів. Як зазначають учасники Ходи, під час молитовного шляху у немічному тілі відчувається присутність Божої сили, яка надзвичайно допомагає, і за твердженням багатьох, тільки завдяки їй вдається пройти нелегку дорогу. Символічним стало те, що Хресний Хід відбувся опісля Дня міста обласного центру Закарпаття, а також на другий день після престольного свята кафедрального собору Ужгорода.

Нагадаємо, уперше Хресний Хід навколо Ужгорода відбувся минулого року, так само в ніч з 28 на 29 вересня. А в серпні цього року містом пройшов малий Хресний Хід від Свято-Воскресенського чоловічого монастиря до скита на вул. Загорській.

Ольга Палош

(Переглядів: 450 )

Читати більше

На черговій зустрічі сімейного клубу говорили про виховання дітей 29 квітня, в Неділю 3-ю після Пасхи, ввечері в храмі святителя Іоанна Шанхайського і Сан-Франциського відбулась чергова сімейна зустріч на тему: “Роль...
Всесвітня Рада Церков стурбована можливістю прийняття антицерковних законопроектів в Україні Генеральний секретар Всесвітньої Ради Церков (ВРЦ) пастор д-р Олаф Фюксе Твейт надіслав Президенту України П. О. Порошенку та голові Верховної Ради Ук...
Сьогодні в Україні вшановують пам’ять святої рівноапостольної княгині Ольги В Україні 24 липня , за новим стилем, вшановують пам’ять святої рівноапостольної княгині Ольги, бабусі Володимира Великого. Після смерті чоловіка, кня...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *