«Не можу додати днів до твого життя, однак можу додати життя до твоїх днів»

«Не можу додати днів до твого життя, однак можу додати життя до твоїх днів»

 |   | 

Таким є гасло Громадської організації «Перинатальний хоспіс – Слід Життя».

На урочистість Вознесіння Господнього, за григоріанським календарем, Бог подарував таку можливість ближче познайомитися з діяльністю цієї організації. До нашої дієцезії на запрошення ГО «Сім’я і життя» завітала голова організації «Перинатальний хоспіс – Слід Життя» с. Юстина Ольга Голубець із згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, яка за своїм фахом є біоетик,  біолог-генетик, медичний психолог, член-кореспондент Папської академії «За Життя», і тепер викладає в Українському Католицькому Університеті.

Зустріч відбулася в офісі ГО «Сім’я і життя». Крім того цього дня була можливість поспілкуватися з лікарями в одному з медичних закладів нашої області про паліативну перинатальну опіку та супровід.

Сестра Юстина розповіла передісторію створення організації – в 2013 р. до сестри за порадою звернулася сім’я, яка не хотіла припиняти життя власної дитини, якій було діагностовано ще в лоні матері хворобу не сумісну з життям. Так зародилася ідея підтримки та супроводу батьків у цей нелегкий для них час та від цього моменту почався супровід таких сімей. З 2017 р. громадська організація «Перинатальний хоспіс – Слід Життя» офіційно розпочала свою діяльність у м. Львів і також поширює свою допомогу на інші регіони. За ці роки організація підтримала більше 30 сімей.

Мова була також про основні напрямки діяльності організації «Слід Життя», якими є:

–    покращення поінформованості суспільства щодо прав людини на отримання якісної паліативної допомоги, зосереджуючи увагу на перинатальній паліативній підтримці та опіці для батьків, їхніх родин;

–    підтримка матерям, подружжям, які впродовж вагітності зустрічаються з великими патологіями або вадами зачатої дитини;

–    підтримка та супровід дитини з вадами розвитку в утробі матері, супровід «термінального плода», тобто дитини, яка вважається несумісною із життям внаслідок летальних вад.

Дана опіка скерована на допомогу батькам у прийнятті рішення супроводити і підтримувати дитину до природнього завершення її життя.

Також організація супроводжує батьків, які втратили дітей під час вагітності або після пологів, навіть якщо цим дітям було лише декілька тижнів життя у лоні матері.

«Слід Життя» пропонує підтримку на холістичному рівні (людяному, духовному, психологічному) у співпраці з медичними працівниками закладів, розташованих на території України та за її межами.

Діяльність організації спрямована на батьків та на сім’ї в цілому, які зазнали болючий досвід, на медичний персонал та фахівців у перинатальній сфері.

Сестра поділилася історією створення логотипу організації та що означає кожний елемент.

Логотип організації складається з рук, що означає підтримку життя. Посередині є ніжка – це відбиток стопи дитини, яка приходить на цей світ, і цей відбиток є відбитком першої дитинки – Андрійка, батьками котрого опікувалася організація. «Немає такої маленької ніжки, яка б не могла залишити слід у цьому світі». Кожен з нас, отримавши дар життя, залишає свій слід.

Рівно ж кожен з нас запрошений і покликаний залишити свій слід у житті. Фіолетовий колір – це колір недоношених дітей, це колір ультрафіолетової лампи, яка забезпечує подальший розвиток таких дітей. Також фіолетовий колір є поєднанням спектру між червоним і синім, як чоловік і жінка єднаючись, дають Нове Життя.

Організація створила фотокнигу де є батьки і діти, які були приречені на аборт, яким було підписано заключення на переривання вагітності. Це ті діти, які мали прекрасних і добрих батьків, які їх любили до останнього і сказали «ТАК» життю.

Частина цих дітей народилася абсолютно здоровими, деякі були успішно прооперовані, зараз обнімають своїх батьків і говорять «тато-мама». Деякі – вже споглядають з неба.

Діти, які народжуються, під опікою  «Сліду Життя» є особливими, тому потребують особливих речей. Волонтери організації власноруч створюють для них одяг, щоб було пошановано гідність та тіло. Часом цей одяг є першим, та, буває,  і останнім.

Організація також намагається створити таким особливим батькам  якнайбільше приємних спогадів. Бо що більше спогадів – то більший шанс зцілення з болю втрати. «Слід Життя» допомагає  батькам якнайповніше провести час короткого й безцінного життя своєї дитини в любові, а  також підтримати подружжя у моменті зустрічі, знайомства і одночасно прощання зі своєю дитиною.

«У випадках, коли „немає нічого, що можна було б зробити“, щось зробити можна завжди – любити. Любити аж до кінця», – каже сестра Юстина Ольга Голубець, СНДМ.

Перинатальна паліативна опіка продовжується і після втрати дитини, через програми та спільні зустрічі сімей,  які пережили втрату.

Зустріч із с. Юстиною – це перші кроки до налагодження співпраці між ГО «Сім’я і Життя» та «Слід Життя» у підтримці сімей, які постали або постануть перед важким вибором між життям і смертю власної дитини.

Арнольд Костка

(Переглядів: 31 )

Читати більше

У Мукачеві зустрічали військових 128-ї гірсько-піхотної бригади У вівторок, 30 січня, в Мукачеві відбулася урочиста зустріч вояків зі 128-ої окремої гірсько-піхотної бригади, яка дислокується на Закарпатті. Участь...
У Міжгір’ї відкрили джерело живої води У п’ятницю, 28 липня,у день хрещення Київської Русі за участі священнослужителів Міжгірського району, вірників, представників влади району і селища ві...
Духовенство Закарпатської єпархії УПЦ КП вшанувало героїв Карпатської України 28 жовтня 2018 року, на Верецькому перевалі, біля меморіального кладовища січовиків Карпатської України, відбулось вшанування героїв Карпатської Украї...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x Shield Logo
This Site Is Protected By
The Shield →