«Не можу додати днів до твого життя, однак можу додати життя до твоїх днів»

«Не можу додати днів до твого життя, однак можу додати життя до твоїх днів»

 |   | 

Таким є гасло Громадської організації «Перинатальний хоспіс – Слід Життя».

На урочистість Вознесіння Господнього, за григоріанським календарем, Бог подарував таку можливість ближче познайомитися з діяльністю цієї організації. До нашої дієцезії на запрошення ГО «Сім’я і життя» завітала голова організації «Перинатальний хоспіс – Слід Життя» с. Юстина Ольга Голубець із згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, яка за своїм фахом є біоетик,  біолог-генетик, медичний психолог, член-кореспондент Папської академії «За Життя», і тепер викладає в Українському Католицькому Університеті.

Зустріч відбулася в офісі ГО «Сім’я і життя». Крім того цього дня була можливість поспілкуватися з лікарями в одному з медичних закладів нашої області про паліативну перинатальну опіку та супровід.

Сестра Юстина розповіла передісторію створення організації – в 2013 р. до сестри за порадою звернулася сім’я, яка не хотіла припиняти життя власної дитини, якій було діагностовано ще в лоні матері хворобу не сумісну з життям. Так зародилася ідея підтримки та супроводу батьків у цей нелегкий для них час та від цього моменту почався супровід таких сімей. З 2017 р. громадська організація «Перинатальний хоспіс – Слід Життя» офіційно розпочала свою діяльність у м. Львів і також поширює свою допомогу на інші регіони. За ці роки організація підтримала більше 30 сімей.

Мова була також про основні напрямки діяльності організації «Слід Життя», якими є:

–    покращення поінформованості суспільства щодо прав людини на отримання якісної паліативної допомоги, зосереджуючи увагу на перинатальній паліативній підтримці та опіці для батьків, їхніх родин;

–    підтримка матерям, подружжям, які впродовж вагітності зустрічаються з великими патологіями або вадами зачатої дитини;

–    підтримка та супровід дитини з вадами розвитку в утробі матері, супровід «термінального плода», тобто дитини, яка вважається несумісною із життям внаслідок летальних вад.

Дана опіка скерована на допомогу батькам у прийнятті рішення супроводити і підтримувати дитину до природнього завершення її життя.

Також організація супроводжує батьків, які втратили дітей під час вагітності або після пологів, навіть якщо цим дітям було лише декілька тижнів життя у лоні матері.

«Слід Життя» пропонує підтримку на холістичному рівні (людяному, духовному, психологічному) у співпраці з медичними працівниками закладів, розташованих на території України та за її межами.

Діяльність організації спрямована на батьків та на сім’ї в цілому, які зазнали болючий досвід, на медичний персонал та фахівців у перинатальній сфері.

Сестра поділилася історією створення логотипу організації та що означає кожний елемент.

Логотип організації складається з рук, що означає підтримку життя. Посередині є ніжка – це відбиток стопи дитини, яка приходить на цей світ, і цей відбиток є відбитком першої дитинки – Андрійка, батьками котрого опікувалася організація. «Немає такої маленької ніжки, яка б не могла залишити слід у цьому світі». Кожен з нас, отримавши дар життя, залишає свій слід.

Рівно ж кожен з нас запрошений і покликаний залишити свій слід у житті. Фіолетовий колір – це колір недоношених дітей, це колір ультрафіолетової лампи, яка забезпечує подальший розвиток таких дітей. Також фіолетовий колір є поєднанням спектру між червоним і синім, як чоловік і жінка єднаючись, дають Нове Життя.

Організація створила фотокнигу де є батьки і діти, які були приречені на аборт, яким було підписано заключення на переривання вагітності. Це ті діти, які мали прекрасних і добрих батьків, які їх любили до останнього і сказали «ТАК» життю.

Частина цих дітей народилася абсолютно здоровими, деякі були успішно прооперовані, зараз обнімають своїх батьків і говорять «тато-мама». Деякі – вже споглядають з неба.

Діти, які народжуються, під опікою  «Сліду Життя» є особливими, тому потребують особливих речей. Волонтери організації власноруч створюють для них одяг, щоб було пошановано гідність та тіло. Часом цей одяг є першим, та, буває,  і останнім.

Організація також намагається створити таким особливим батькам  якнайбільше приємних спогадів. Бо що більше спогадів – то більший шанс зцілення з болю втрати. «Слід Життя» допомагає  батькам якнайповніше провести час короткого й безцінного життя своєї дитини в любові, а  також підтримати подружжя у моменті зустрічі, знайомства і одночасно прощання зі своєю дитиною.

«У випадках, коли „немає нічого, що можна було б зробити“, щось зробити можна завжди – любити. Любити аж до кінця», – каже сестра Юстина Ольга Голубець, СНДМ.

Перинатальна паліативна опіка продовжується і після втрати дитини, через програми та спільні зустрічі сімей,  які пережили втрату.

Зустріч із с. Юстиною – це перші кроки до налагодження співпраці між ГО «Сім’я і Життя» та «Слід Життя» у підтримці сімей, які постали або постануть перед важким вибором між життям і смертю власної дитини.

Арнольд Костка

(Переглядів: 24 )

Читати більше

Папа Франциск зустрівся з Главами Східних Католицьких Церков У понеділок, 9 жовтня 2017 р., Папа Франциск провів зустріч з Патріархами та Верховними Архиєпископами, що очолюють Східні Католицькі Церкви. Про це п...
Клірики Мукачівської православної єпархії звершили богослужіння в будинку пристарілих У п`ятницю шостого тижня Великого посту, 30 березня, з благословення Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського клірик...
Єпископ Варсонофій на Івано-Франківщині вшанував чудотворну Манявську ікону Божої Матері 25 червня 2018 року, Преосвященний єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій, співслужив митрополиту Івано-Франківському і Галицькому Іоасафу, в...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x Shield Logo
This Site Is Protected By
The Shield →