Папа Римський проінформував черниць, як користуватися соцмережами

Папа Римський проінформував черниць, як користуватися соцмережами

 |   | 

Папа Римський оприлюднив інструкції для католицьких черниць про те, як користуватися соціальними мережами “тверезо й розсудливо”.

Папський документ називається “Cor Orans” (“Серце, що молиться”), покликаний уточнити й прояснити деякі з правил чернечого життя, офіційно затверджених РКЦ у 2016 році, повідомляє УНІАН-релігії, з посиланням на “Експерт”.

Заявлена мета інструкцій – залишити черницям можливість у тиші думати про божественне.

У документі фігурує формулювання “соціальні комунікації”, а не названі конкретні платформи, але католицька газета “Tablet” пояснює, що мова йде про Фейсбук, Твіттер та інші соціальні мережі.

В інструкції сказано, що слід обачно підходити до “масштабів інформації та видів комунікацій” – і, звичайно ж, до змісту записів.

“Пуста трата часу”

У квітні жіночий монастир на півночі Іспанії привернув увагу місцевої преси, бо черниці активно коментували в соцмережах судову справу в Памплоні, де група чоловіків, обвинувачених у груповому зґвалтуванні, отримала, на думку громадськості, занадто м’яке покарання.

На своїй сторінці у Фейсбук черниці-кармелітки в містечку Хондаррібія виступили на захист жертви зґвалтування.

Черниці зазначили, що вони вільно зробили свій вибір піти в монастир, не пити алкоголь і не ходити по вечірках.

“Бо це було ВІЛЬНИМ вибором, ми будемо захищати всіма доступними нам засобами право жінок ВІЛЬНО робити протилежне, без того, щоб їх засуджували, ґвалтували або залякували”, – написали вони у Фейсбуці.

Наскільки відомо, останні інструкції не пов’язані з цією справою. Крім того, Католицька Церква вже не перший раз видає інструкції для черниць з питання про користування соціальними мережами.

Початкові правила поведінки в жіночих монастирях Sponsa Christi Ecclesia були видані в 1950 році Папою Пієм XII, а в 2016 році Папа Франциск розширив цей документ, попереджаючи, що цифрова культура чинить серйозний вплив на суспільство.

Сам Ватикан активно користується Твіттером. На новинному записі Ватикану опубліковано понад 15 тисяч повідомлень. У самого Папи Франциска теж є аккаунт у Твіттері 10 мовах. У Ватикану також є акаунти в Фейсбуці, Інстаграмі, YouTube і Google+.

Детальніше читайте на УНІАН: https://religions.unian.ua/catholicism/10121810-papa-rimskiy-oprilyudniv-instrukciji-dlya-chernic-pro-te-yak-koristuvatisya-socmerezhami.html

(Переглядів: 14 )

Читати більше

Українська Православна Церква отримала незалежний статус з центром управління в Києві   Під час своєї доповіді Блаженніший Митрополит Онуфрій виніс на розгляд Архієрейського Собору РПЦ питання щодо особливого статусу Української П...
«Не можу додати днів до твого життя, однак можу додати життя до твоїх днів» Таким є гасло Громадської організації «Перинатальний хоспіс – Слід Життя». На урочистість Вознесіння Господнього, за григоріанським календарем, Бог п...
Греко-католики Виноградівщини відзначили празник Покрова Богородиці 14 джовтня, у с. Боржавське Виноградівського деканату відбулася Архієрейська Служба божа з нагоди храмового празника Покрова Пресвятої Богородиці. ...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x Shield Logo
This Site Is Protected By
The Shield →