Патріарх Філарет заявив, що УПЦ відкололась від нього у 90-ті роки

Патріарх Філарет заявив, що УПЦ відкололась від нього у 90-ті роки

 |   | 

Глава Київського патріархату назвав УПЦ «новою» Церквою, а УПЦ КП в його особі – «продовжувачем історії Православної Церкви в Україні».

Про це «патріарх» УПЦ КП заявив на каналі ZiK у передачі «Історична правда з Вахтангом Кіпіані: Православ’я на службі КДБ» – повідомляє Спілка Православних Журналістів. 

Ведучий процитував слова покійного Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана), сказані ним в інтерв’ю Аssociated Press: «Української Православної Церкви Московського Патріархату» не існує. Є «Українська Православна Церква». І з цим статутним ім’ям вона зареєстрована. Приставка «Московський Патріархат» виникла значно пізніше з метою відмінності від «УПЦ КП», яка без приставки «КП» існувати не може, оскільки є новою організацією, що запозичила частину назви від Української Православної Церкви».

На це глава УПЦ КП заявив: «Українська Православна Церква Московського Патріархату (Має на увазі Київський патріархат – ред.) не є новою, а навпаки – вона є продовжувачем історії Православної Церкви в Україні».

«А Українська Православна Церква, яку очолив Митрополит Володимир, є новою. Тому що вона відокремилася від Української Православної Церкви. Хто був Предстоятелем УПЦ в 1991 році? Я був, – продовжив Філарет. – Кому підпорядковувався єпископат УПЦ, московському Патріарху чи митрополиту Філарету? Митрополиту Філарету». 

Згідно з рішенням Харківського Собору УПЦ, у травні 1992 року Філарет (Денисенко) був усунутий із забороною у священнослужінні, а новим митрополитом був обраний Блаженніший Володимир (Сабодан). Це рішення підтримав і визнав увесь православний світ. Запрошений на Собор Філарет не з’явився і рішенню українського єпископату підкоритись відмовився. У червні 1992 року він створив УПЦ КП, яка проголосила себе правонаступницею УАПЦ.

(Переглядів: 31 )

Читати більше

У Тячеві провели деканальний турнір з футболу   19 листопада у м.Тячів Мукачівська греко-католицька єпархія провела деканальний турнір з футболу Дубівського і тячівського деканатів.  ...
МУКАЧЕВО. Відбулося зібрання духовенства єпархії 31 жовтня в будівлі Єпархіального управління відбулося зібрання частини духовенства Мукачівської єпархії. Очолив зібрання керуючий Мукачівською єпа...
В Карпатській єпархії УАПЦ в рамках відзначення 100-річчя початку відновлення державної незалежності України провели круглий стіл... 11 грудня 2017 року, в рамках відзначення 100-річчя початку відновлення державної незалежності України (УНР) та відродження Української Автокефальної ...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x Shield Logo
This Site Is Protected By
The Shield →