Педстоятель УПЦ відповів, як постувати і відпочивати, правильно молитись і працювати, яким спортом займатись і що читати

Педстоятель УПЦ відповів, як постувати і відпочивати, правильно молитись і працювати, яким спортом займатись і що читати

 |   | 

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій дав настанови «майбутнім священикам». 

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує інтерв’ю Предстоятеля «Академічному літописцю».

Піст — час для посиленої праці над своєю духовною досконалістю

— Ваше Блаженство, у студентів і вихованців літні канікули. Але попереду крім відпочинку — піст. Як правильно провести його, маючи на увазі також те, що літо — це час для відпочинку і, в деякому розумінні слова, для розваг?

— Піст — час, який Господь дарує нам для більш посиленої праці над особистою духовною досконалістю. У кожного семінариста і академіста є духівник, з яким він повинен вирішити, як йому провести Піст, що йому буде більш доцільно: залишитися в Києві, щоб «підтягнути» в бібліотеці деякі предмети, продовжити збирати матеріали для дипломної роботи або поїхати до батьків, допомогти їм по господарству; вирушити в паломництво або відпочити в горах, на морському березі. Головне, щоб усе це не виходило за межі християнських моральних норм і супроводжувалося молитвою.

Молитва і праця нормалізують наш дух і тіло

— Ваше Блаженство, всі ми знаємо вираз «у здоровому тілі — здоровий дух». Але іноді так часто не вистачає то часу, то мотивації. Підкажіть, які види спорту більше всього підійдуть для студента і майбутнього священика?

— Вислів «у здоровому тілі — здоровий дух» в давнину звучало інакше. Тоді цей вираз мав форму питання: «Що потрібно робити, щоб у здоровому тілі був здоровий дух?» Тобто, люди розуміли, що тіло противиться духу і якщо воно здорове, то це дуже сильний спротив, і люди шукали шляхи, як при здоровому тілі зберегти правильне, здорове улаштування духу.

Відносно тіла сьогодні ми зайняті фізичною працею, яка не схожа на працю по вирощуванню і зберіганню Райського саду або, що ще гірше, ми взагалі не працюємо фізично. Від цього страждає наше тіло. Ми намагаємося заповнити недолік фізичного навантаження за допомогою тілесних вправ на спортивних майданчиках і спортивних залах. Найкориснішими вправами для тілесного здоров’я є поклони і активна ходьба.

Можна, звичайно, займатися й іншими вправами: ігри, фізичні навантаження, біг, гімнастика тощо, але найбільш корисні — поклони і ходьба. Головне, щоб усе це супроводжувалося молитвою і робилося не для гордості, що я, мовляв, краще всіх, а для нормалізації і розвитку свого тіла, тобто, у спортивних вправах для нас важливий процес, а не результат. Коротко сказати: молитва і праця нормалізують наш дух і тіло і ведуть до того, що в здоровому тілі живе здоровий дух. А для того й іншого дуже корисний піст.

З потоку інформації потрібно вибирати те, що стане в нагоді «майбутньому пастирю»

— З Вашого благословення почали видавати багато друкованих видань: книги, журнали… Що зараз цікаво читати молодому поколінню? В якому напрямку тримати вектор розвитку «Академічного літописця»?

— Молоді люди сьогодні не відчувають нестачі інформації, але далеко не завжди вона є корисною. Молодь сьогодні цікавиться багато чим, але вихованці духовних шкіл повинні навчитися вибирати з цього інформаційного різноманіття те, що стосується правди життя й буття, що стане в нагоді їм у майбутньому, як пастирям. Для того, щоб набути собі духовні мірки, за допомогою яких можна визначити, де істина, а де брехня, ми повинні читати Святе Письмо, особливо Святе Євангеліє і Псалтир. А також — твори святих Отців Східної Православної Церкви, особливо святителів Василя Великого та Ігнатія (Брянчанінова). А також вчитися постійно молитися. Усе це допоможе нам правильно духовно орієнтуватися у величезному потоці різноманітної інформації, що сьогодні обрушується на нас, і правильно висловлювати свої думки, які ми хочемо передати іншим.

Всьому колективу «Академічного літописця» бажаю мудрості і творчих успіхів, щоб кожна стаття у вашому журналі давала читачеві нові знання в духовному житті, відкривала йому нові теми для корисних для душі роздумів і привносила в молоде життя заряд бадьорості та оптимізму.

(Переглядів: 12 )

Читати більше

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики Подвір’я дідівської хати нагадує будівельний майданчик, а вітальня – майстерню. Священик Юрій Попович із Великого Бичкова, що в Рахівському районі Зак...
Керуючий справами УПЦ розповів, що насправді відбувається довкола Церкви (рос.) В связи с волнениями вокруг вопроса о предоставлении автокефалии по просьбе редакции «Православная Жизнь» Управляющий делами Украинской Православной Ц...
Науковець із Ужгорода довів, що молитва змінює кров і лікує Ужгородський науковець вирішив перевірити експериментальним шляхом, чи справді молитви мають цілющу силу? Його досліди тривали 15 років. Вчений ...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x Shield Logo
This Site Is Protected By
The Shield →