Актуальне сьогодення Публікації Суспільство

Позиція церкви: що буде, якщо жінка перестане бути жінкою

В передень свята 8 Березня, видання “Аргументи і факти” опублікувало кілька думок про призначення жінки. Роздумами поділився керуючий справами УПЦ Митрополит Антоній.

“Існують хибні думки, що права жінки ущемлені в церкві. Церква, мовляв, всіляко її переслідує. Всі ці домисли зустрічаються у людей, які далеко знаходяться від церкви і її вчення.

Будь-яка по-справжньому церковна, віруюча, та й просто нормальна людина з глибокою повагою ставиться до жінки. У кожного з нас є мати, яка народила і виховала, не спала ночами і оберігала, переживала і все прощала. Уже цього одного факту цілком достатньо, щоб ставитися до жінки з повагою як до потенційної або вже існуючої матері. 

У когось є сестра, дружина, дочка. Як правило, всі вони вносять любов і радість в наше життя, допомагають і піклуються про нас. Якщо оцінити все те, що бере на себе і покірно несе жінка, як в сімейному житті, так і на роботі, то можна тільки перейнятися ще більшою повагою і співчуттям до неї.

А скільки жінок відстоювали наші храми і захищали церкву за часів гонінь за радянських часів і продовжують захищати сьогодні. Важко переоцінити працю жінок і їх самовідданість.

На жаль, сьогодні певні нерозсудливі сили намагаються внести плутанину в голови людей і розмити межі між чоловічим і жіночим єством, між роллю чоловіка і жінки в сім’ї та суспільстві, спотворити Божий задум.

Жінкам пропонують забути про своє справжнє призначення дружини, матері, помічниці, а нав’язують їм агресивну роль завойовника, який присвоює чоловічі обов’язки, які належать йому здавна. І цей абсурд назвали рівноправністю.

Жінкам сьогодні можна тільки співчувати: у них забирають те, в чому полягає їх сила, їх сіль – жіночність.

У цьому понятті – основа всієї діяльності, всіх чеснот жінки. Це любов і співчуття, милосердя і турбота, допомога і увага, розрада і вірність. Без жіночності жінка вироджується, вона вбиває в собі найцінніше, і страшно, що не тільки в собі. Жінка таким чином знищує і чоловіків, робить їх збитковими істотами, тому що жіноча і чоловіча природи взаємозалежні і взаємодоповнюючі. Вони як сосуди, які врівноважують один одного.

Світ нам може запропонувати багато, зводячи його в абсолют, але, як правило, всі світські закони продиктовані одним бажанням – поживитися на чиїйсь дурості і довірливості.

Не потрібно вигадувати велосипед. Все давно сказано і визначено. І не нам руйнувати Божий порядок. Наше завдання – з вдячністю підтримувати його, при цьому не гублячи людську гідність, зберігаючи тверезе мислення, не піддаючись на провокації жадібних і цинічних маніпуляторів.

Поки жінка залишається жінкою, людство буде існувати.” – зазначив Митрополит Антоній. 

(Переглядів: 13 )