Новини Топ новини

Православні закарпатці відзначили День Святої Трійці

27 травня 2018 року, в 8-му неділю після Пасхи, свята Православна Церква відзначає одне із головних християнських свят – День Святої Трійці. В цей день на святих апостолів, послідовників Ісуса Христа, зійшов Святий Дух. І саме цей день вважається Днем народження Церкви.

З нагоди великого свята в усіх православних храмах відбулися урочисті богослужіння. Владики трьох основних православних конфесій краю в цей день з архіпастирськими візитами відвідали єпархіальні благочиння. 

27 травня, в день Святої Трійці (П’ятидесятниця), керуючий Мукачівською православною єпархією, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив архієрейське богослужіння в Свято-Троїцькому храмі смт. Великий Березний

Свого архіпастиря разом з настоятелем зустрічали прихожани храму.

Архієрею під час Божественної літургії співслужили священнослужителі єпархії, зокрема Великоберезнянського благочиння. 

Після богослужіння відбулася уставна вечірня з читанням колінопреклонних молитов, а відтак хресний хід довкола храму.

У своєму слові владика привітав усіх присутніх з Днем народження Церкви.

Також архіпастир висловив подяку благочинному Великоберезнянського району та настоятелю храму протоієрею Василію Ковачу за понесені ним труди і надав усім присутнім Боже благословіння.

 

Високопреосвященніший Марк, митрополит Хустський і Виноградівський, очільник Хустської єпархії УПЦ, звершив божественну літургію в Свято-Тороїцькому кафедральному Соборі міста Виноградів.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.
Співлужили владиці настоятель собору, клір, та священнослужителі з окресних сіл. На храмове свято до кафедрального собору зїхалися духовенство та гості.

Після відпусту секретар єпархії привітав вірних зі святом П’ятидесятниці і побажав всім многая літ.

Після Божественної літургі Митрополит Марк очолив велику вечірню, за якою були прочитані особливі молитви святителя Василія Великого. Після відпусту секретар єпархії привітав вірних зі святом П’ятидесятниці і побажав всім многая літ.

Керуючий Закарпатською єпархією УПЦ КП, єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій з архіпастирським візитом відвідав Свято-Троїцький храм в місті Ужгород, що знаходиться в мікрорайоні «Шахта». На паперті храму Архіпастиря зустрів настоятель храму ієрей Ярослав Михайлюк, та вручив єпископу Варсонофію хрест, запрошуючи очолити святкову Божествену літургію. Цього дня, під час богослужіння, Його Преосвященству співслужили: протоієрей Сергій Ємець, настоятель храму – ієрей Ярослав Михайлюк, клірик храму протоієрей Ігор Войтович, ієрей Петро Яким – настоятель релігійної громади Святих жон – мироносиць смт. Великий Березний, протоієрей Віктор Аврамчук. На малому вході єпископ Варсонофій нагородив керівника прес-служби Закарпатської єпархії ієрея Петра Якима правом носіння наперсного хреста. Після читання Святого Євангелія протоієрей Ігор Войтович звернувся до пастви зі словом проповіді. Священнослужитесь пояснив вірним суть догмату про Святу Трійцю.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та за створення єдиної Помісної Православної Церкви. По завершенню Літургії відбулася уставна вечірня з читанням колінопреклонних молитов, після якої настоятель храму подякував Архіпастирю за спільне богослужіння та вручив просфору.

А от очільник Карпатської єпархії УАПЦ Віктор (Бедь) в цей день святкову літургії відслужив у м. Берегові в храмі-капличці на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Владиці співслужили: протоієрей Сергій Урста та ієрей Кристіан Рущак. 

Після відслуження Божественної літургії духовенство та вірники обійшли хресною ходою з читанням Євангелій навколо храму на честь Успіння Пресвятої Богородиці. З проповіддю на тему свята святої Трійці до присутніх звернувся протоієрей Сергій Урста, а Владика Віктор зупинився на історії відродження УАПЦ. 

 

(Переглядів: 28 )