Розкаяння і покаяння – у чому різниця?

Розкаяння і покаяння – у чому різниця?

 |   | 

У чому відмінність між розкаянням і покаянням? 14 березня – день пам’яті преподобномучениці Євдокії. Будучи в молодості блудницею, вона покаялася і змінила своє життя, присвятивши його Богу. Пізніше за молитвами Євдокії навіть воскресали мертві. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує відповідь на питання сайту «Фома в Україні» викладача Київської духовної академії і семінарії архімандрита Дамаскіна (Лебідя).

— Між розкаянням і покаянням існує дуже велика різниця, незважаючи на те, що ці слова іноді ототожнюються. Щоб ясно зрозуміти, в чому ж полягає різниця, потрібно звернутися до Євангелія і згадати двох апостолів – Іуду Іскаріотського і святого Петра. Обидва згрішили – обидва зрадили Спасителя. Але один розкаявся і «вийшов, пішов і повісився» (Мф. 27: 5). А інший покаявся «і, вийшовши звідти, він гірко заплакав» (Мф. 26:75).

Таким чином, можна сказати, що розкаяння – це тільки бездіяльне усвідомлення свого гріха. Людина зрозуміла, але нічого для виправлення робити не хоче. При бажанні людини каяття може перерости далі в покаяння.

Покаяння ж – це повне рішучості волевиявлення перестати робити гріх (не повторити нічого подібного) і зробити все, щоб умилостивити Бога. Як влучно написав преподобний Іоанн Ліствичник: «Покаяння є заповіт з Богом про виправлення життя».

В євангельській притчі про блудного сина (Лк. 15: 11-32) ми бачимо, що син, розкаявшись, не зупинився на цьому, але пішов до батька. І в цьому вся сила покаяння, здатна повністю змінити долю людини і прихилити Бога на милість. Про це свідчать житія багатьох святих, зокрема преподобномучениці Євдокії.

(Переглядів: 3 )

Читати більше

У Іршаві звершили молебень для призовників Завершується осінній призов до українського війська. Кожного разу під час відправки в Іршавському райвійськоматі з благословення керуючого Мукачівсько...
10 цікавих фактів про Патріарший Собор УГКЦ в Києві Спеціально з нагоди відзначення 1030-ої річниці Хрещення Руси-України та 5-ої річниці освячення Патріаршого Собору Воскресіння Христового, Вашій...
Закарпатська спільнота глухих молитовно відзначила третю річницю Недільного дня, 11 листопада, спільнота глухих, якими духовно опікується священство Мукачівської єпархії відзначила третю річницю від часу свого створ...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x Shield Logo
This Site Is Protected By
The Shield →