Що роблять у Вербну неділю!

Що роблять у Вербну неділю!

 |   | 
вербаВербна неділя святкується за тиждень до Великодня. Цього року вона припадає на 24 квітня. Свято присвячене дню, коли Ісус в’їхав до Єрусалиму. Люди радісно зустрічали Христа піснями і квітами, а також стелили під ноги його осла гілки пальми – рослини, що символізує чистоту і непогрішність. Католики так і називають це свято – Пальмова неділя.
Але пальма в наших широтах не зростає, тому в православній традиції її замінили вербою – рослиною, яка першою розквітає після приходу зими і символізує початок нового життя. А свято назвали Вербною неділею. Приготувати гілочки верби до свята краще заздалегідь.
Буває, що Великдень приходить рано, а весна холодна, і тоді вона не встигає розквітнути до свята. У такому разі за 4-5 днів зріжте гілочки і поставте їх у воду.
Якщо погода сприятлива, гілочки зрізають напередодні. Віруючі люди у Вербну неділю зранку йдуть до церкви на службу, обов’язково ставлять запалену свічку, що символізує смерть і воскресіння Христа. Після служби святять вербні гілочки, які потім несуть додому.
Традиції на Вербну неділю:
– віруючі символічно б’ють один одного гілками верби з побажаннями здоров’я, а також б’ють худобу;
– у воду клали вербові гілочки і купали у ній хворих дітей;
– деякі люди ковтають вербові бруньки, вірячи в те, що ця процедура захистить їх від хвороб;
– кілька гілочок можна поставити у воду, а коли вони пустять коріння, висадити біля будинку.
Якщо гілки приживуться, рослина захищатиме сімейне вогнище від негараздів;
– під час стихійного лиха гілочку верби викидали на вулицю, щоб нещастя обійшло будинок стороною;
– вважається, що кімнатні рослини, висаджені у Вербну неділю, добре ростуть і приносять в будинок багатство;
– вбитий вранці цього дня в стіну кілочок з верби позбавляє людину від страхів, робить його сміливіше і рішучіше;
– якщо у Вербну неділю згадати про кохану людину, то вона в цей день обов’язково прийде;
– викидати засохлу вербу вважалося великим гріхом, тому зберігали її весь рік на покуті з іконами;
– після «використання» свячену вербу в жодному разі не можна топтати ногами – це великий гріх. І викидати її теж не можна, а слід обережно зібрати в одному місці та спалити.
(Переглядів: 106 )

Читати більше

Цікаві факти з релігій світу! У Седлеці (Чехія) є каплиця, повністю оброблена людськими кістками і черепами.У світі найбільш поширені три релігійних течії - християнство, іслам і і...
Британські вчені знайшли 400-літню обгорілу Біблію Британські вчені знайшли в уельському селі Лланнада Біблію 1620 року, за допомогою якої французькі та ірландські солдати намагалися розпалити багаття,...
Літургія Передосвячених Дарів. Те, чого ви не знали (рос.) Многие согласятся с тем, что одна из самых красивых служб Великого поста – Литургия Преждеосвященных Даров. Но так как она совершается только во время...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *