Сім порад від священика на Великий піст

Сім порад від священика на Великий піст

 |   | 

Як не звикнути до посту і провести його з максимальною користю для душі?

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ опублікував сім порад, які керівник відділу у справах молоді та культури Харківської єпархії протоієрей Федір Воскобойников озвучив сайту «Фома в Україні».

 Цікаво буває поспостерігати за своїм ставленням до посту, що наближається… Буває, чекаєш з радістю і надією: «Нарешті! Відставити все зайве — їжу, розваги, — і посилено йти за Христом Іісусом, Господом нашим». А буває навпаки, черево починає канючити: «Ооо… Вже не можна нічого такого смачненького».

Хтось бачить в пості дієту і схуднення, хтось не може за станом здоров’я бути без скоромної їжі.

Взагалі ставлення до посту найрізноманітніші … Але! Піст починається для всіх, і нам за його час щось необхідно зробити зі своєю душею, щоб вона змогла вжитися в страждання, смерть і Воскресіння Христове.

Почали, зібралися в першу седмицю Великим покаянним каноном, причастилися на Торжество Православ’я. А за наступні тижні суєтою і турботами «віку цього» стали все втрачати, втрачати з байдужістю, зневірою, досадою на себе і на всіх.

Що ж ми можемо зробити? За що триматися, щоб не загубитися за час посту? Спробуємо сформулювати деякі думки про це.

  1. Нам потрібно знайти в собі тверду і щиру відповідь на питання «Навіщо я пощу?». Варіанти відповіді «так треба» і «просто корисно для здоров’я» непогані, але поверхневі, тому що не виходять з глибини нашого досвіду. Справжня щира відповідь, якщо вона відповідає християнському осмисленню посту, зміцнюється молитвою до Господа, бажано короткою і щоденною, про досягнення цієї мети.
  2. Подивимося, що нам потрібно в собі виправити. Як йде справа з щоденним ранковим і вечірнім молитовним правилом? Які пристрасті найбільш сильно вимагають і змушують нас приносити їм жертви? Потрудімося у виправленні і подоланні.
  3. Церква пропонує нам на кожен день посту особливі неповторні богослужбові тексти. Ми, звичайно, не зможемо бути на службах вранці і ввечері кожен день, потрібно працювати, піклуватися про ближніх. Але ми можемо якось до цих текстів долучитися, вчитатися і молитися ними. Ось вона, Пісна Тріодь. Наші сучасні електронні пристрої дозволяють нам відкрити її в транспорті, в перерві на роботі… І ось ми в серце вже стоїмо перед Богом, хоч зовні це й не видно.
    Це – одна з міцних опор.
  4. Ми що-небудь та слухаємо і в піст. Так ось ми можемо через щоденні ранкові та вечірні трансляції богослужінь, наприклад, Свято-Троїцького Іонинського монастиря або Свято-Успенської Святогірської Лаври бути своєю душею перед Богом. Ми можемо через мобільні додатки (наприклад, predanie.ru) слухати богослужбові піснеспіви, духовні вірші, аудіокниги. Це ще одна опора, в слуханні.
  5. Знайдемо і визначимо для себе відповідне духовне читання на пост, згідно нашого рівню, інтересу, можливостям. Іноді заважає думка «Що нового я там прочитаю?». Але берешся і бачиш, що Слово Боже і подорожні нотатки досвідчених подвижників — сильні надихаючі до діяльності засоби.
  6. Постараємося у Великий піст бути на суботніх вечірніх богослужіннях і недільних Літургіях, прагнучи по можливості причащатися Тіла і Крові Христових. Піст — церковна спільна справа і ми найближче до Христа і один до одного — в Літургії і Причасті.
  7. Яскравим показником, «маркером» нашого поточного стану є наші відносини з близькими і далекими людьми, які знаходяться в життя поруч з нами. При всьому тому, що написано вище, тут дуже потрібна любов і щира турбота, а не фарисейство і догоджання собі. Нехай вони теж відчують від нашого посту не докори, «свердління» і роздратування, а поліпшення нашого ставлення і духовну радість. 
(Переглядів: 20 )

Читати більше

Мукачівська православна єпархія взяла участь в Міжнародній конференції, присвяченій 100-річчю мученицької смерті священномученика Володимира... 7-8 лютого в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія була проведена Міжнар...
Синод УПЦ прийняв рішення про створення чотирьох нових монастирів 21 грудня 2017 року Священний Синод УПЦ прийняв рішення про утворення нових монастирів та затвердження їхніх статутів у різних єпархіях Української Пр...
24 серпня весь світ синхронно молитиметься за Україну У День Незалежності України відбудеться акція «Синхронна всесвітня молитва за Україну». В її рамках тисячі українців у сотнях церков по всьому світу о...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.