Старенька церква Святого Духу в селі Гукливе Воловецького району розвалюється

Старенька церква Святого Духу в селі Гукливе Воловецького району розвалюється

 |   | 

Стіни та дах святині прогнили, а тому якщо не відреставрувати унікальну архітектурну пам’ятку, то Закарпаття може втратити частину нашої історії, спадщину що залишили нам діди та прадіди.
Унікальна дерев
Унікальна старовинна церква Святого Духа знаходиться в селі Гукливому що на Воловеччині. Древній храм збудований у XVIII столітті з ялиці на фундаменті з річкового каміння. Це – справжній верховинський шедевр. За переказами місцевих жителів, їй набагато більше років, адже на території архітектурної пам’ятки збереглися ще козацькі кам’яні хрести.

Церква тризрубна, з трьома зрубами різного розміру. Всередині старенької святині є унікальний іконостас аналогів якому більше немає. Хто автор цього унікального творіння – не знає ніхто, виконаний іконостас в стилі бароко, однак є деякі елементи орнаменту, виконані в стилі рококо. Форма іконостасу нагадує піраміду. Апостольський ряд вибудовано своєрідними сходинками, що піднімаються до центральної ікони «Христос». Завершує іконостас композиція «Голгофа». Надпис в обрамленні, що під іконою “Таємна вечеря” свідчить про те, що іконостас створено в 1748 році.

Побачити це диво та помолитися перед стародавніми іконами приходить багато вірян. Частиною бездоганного архітектурного ансамблю є чарівна струнка дзвіниця заввишки вісім метрів, нижній ярус якої зрубний, а верхній, значно видовжений — каркасний. Однак і дзвіниця і церква знаходяться у аварійному стані, деякі стіни церкви та частину дах прогнили і вкрилися пліснявою. Якщо негайно не відреставрувати унікальну пам’ятку, то ми можемо її втрати. Скільки б разів журналісти не робили репортажі про те, що святиню потрібно ремонтувати, ніхто так і не пожертвував грошей на добру справу. З нашим приїздом ми побачили церкви погіршився і наступну зиму вона може не пережити.

(Переглядів: 210 )
Tagged with:

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.