Світ побачила наукова монографія, присвячена історії Кричівського монастиря

Світ побачила наукова монографія, присвячена історії Кричівського монастиря

 |   | 

Днями в Ужгородському видавництві “Патент” побачила світ чергова наукова монографія вченого секретаря Богословсько-історичного науково-дослідного центру імені архімандрита Василія (Проніна) – протоієрея Олександдра Монича під назвою «НЕСКОРЕНА ПРАВДА: нариси з історії Кричівського монастиря».

Книга була видана з благословення Високопреосвященнішого Феодора, митрополита Мукачівського і Ужгородського.

В еклізійному, науковому просторі краю та й взагалом в теологічних колах України ця праця є новинкою, адже присв’ячується історії однієї з найвідоміших обителей краю – Кричівському монастирю.

Книга суттєво збагатила не лише світську, але й перш за все церковну історіографію Закарпаття. Нарис має наповторний дизайн та вигляд.

Передусім відмітимо, що нарис є захищеною магістерською роботою пошукача Факультету Історії та міжнародних відносин УЖнУ.

Станом на 2018 рік нарис є найповнішим архівним описом обителі.

Рецензентами книги стали відомі історики УжНУ, доктори історичних наук: професор Р.А. Офіцинський та професор С.Д. Федака.

Передмову до книги написав кандидат іст. н., доц. каф. іст. України УжНУ, директор БІНДЦу, Ю.Данилець.

Книга є рекомендованою до друку на засіданні Державної екзаменаційної комісії по захисту дипломних робіт з випуску магістрів зі спеціальності “Середня освіта (Історія)” (Протокол №35 від 17 січня 2018 року).

Книгу автор поділив на Передмову, Джерела та історіографію проблеми, безпосередньо на Початки Хрествоздвиженського чоловічого монастиря, діяльність святителя Іосифа (Стойки), Мараморошського сповідника, Висновки, Додатки, Список використаних джерел та літератури, Summary. Бібліографія книги складає 190 положень, включаючи і джерела. Загальний обсяг нарису склав 160 сторінок.

Нарис є першої спробою загального бачення історії обителі. Книга пропонує читачу перенестися в епоху в якій формувався та існував монастир.

В книзі подається історико-аналітична оцінка подіям, явищам та процесам, які мали місце в еклізійній історії нашого краю в часи утиску Православ’я.

Архівно-документальна джерельна база книги та нововиявлені документи, а також чимало монастирських архівів робить це видання своєрідним скарбом для історії сьогоднішнього Православ’я на Закарпатті.

Багато нововиявлених архівних документів вводиться в науковий оббіг вперше. Останні, допомагають глибоко і відверто зазирнути в історію Православ’я на Закарпатті в описаний час.

(Переглядів: 5 )

Читати більше

У Рахові поховали воїна АТО У Рахові сьогодні, 6 квітня, попрощались із старшим солдатом 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади Тимофієм Гейнішем, який загинув 17 грудня 2017 рок...
Святитель Іоанн Шанхайський про головну помилку під час молитви Духовна порада Молитва повинна завжди закінчуватися відданням себе волі Божій. Часто ми помиляємося у виборі шкідливого й корисного для нас і просим...
Закарпатська спільнота глухих молитовно відзначила третю річницю Недільного дня, 11 листопада, спільнота глухих, якими духовно опікується священство Мукачівської єпархії відзначила третю річницю від часу свого створ...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x Shield Logo
This Site Is Protected By
The Shield →