Церковними медалями «За жертовність та любов до України» відзначили 14 військовослужбовців та волонтерів 25-го батальйону «Київська Русь»

 |   | 

Церковними медалями «За жертовність та любов до України» відзначили 14 військовослужбовців та волонтерів 25-го батальйону «Київська Русь». Вони отримали її за участь в обороні Дебальцева і героїчний відступ з «котла» у лютому 2015 року.

Нагороджував бійців та волонтерів Патріарх Київський та всієї Руси-України УПЦ КП Філарет, наголосивши, що Церква завжди була з українським народом.

«Я бажаю, щоб Господь, по-перше, захищав вас, надихав вас, і щоб ми святкували разом з вами перемогу над супостатом, Каїном. Чи це Майдан, чи це війна в Донбасі, але Церква – з народом, тому що Церкву складає народ», сказав Патріарх у зверненні до військових та волонтерів.

Нагороджені військовослужбовці брали участь у боях за Дебальцеве. Вони вийшли з оточення, прикриваючи відступ свого підрозділу, врятувавши таким чином життя бійців.

Серед них був командир батальйону «Київська Русь» Андрій Янченко. Чоловік вважає, що їхній батальйон просто виконував своє бойове завдання. І водночас він упевнений, що нагороди – це відзнака того, що вони все роблять правильно.

«Дуже важливу роль відіграє Церква. Справа у тому, що багато хлопців з молитвою ідуть в бій. Ми коли в Дебальцевому були, у нас був капелан у батальйоні. І ми капличку зробили, хлопці туди ходили постійно, капелан їздив по позиціях і з хлопцями спілкувався. Бувало таке, що і жив на позиціях із хлопцями. Це дуже потрібна робота. Будь-яка духовна розмова дуже потрібна», – розповів Радіо Свобода командир 25-го батальйону.

Так вважає і Анна Кузмінчук – її також нагородили медаллю «За жертовність і любов до України». Вона медик-волонтер організації «Білі янголи», яка постійно перебуває з бійцями 25-го батальйону. Дівчина вважає влучним порівняння патріархом країни-агресора із Каїном.

«Аргументація того, що є заповідь «Не вбий», але для наших хлопців… він пояснює це не як вбивство, а як захист рідної землі. Він порівнює Росію, нашого зовнішнього ворога із братом Каїном. Із промови ясно, що Церква українського Патріархату перебуває з нашими військовими, з незалежною Україною», – вважає дівчина.

Медаль «За жертовність і любов до України» вручили вперше. В майбутньому нею будуть нагороджувати людей, які проявили активну громадянську позицію, героїзм під час подій Революції гідності, і захищаючи Батьківщину на Донбасі та в Криму, а також за волонтерську діяльність та допомогу Збройним силам.

(Переглядів: 146 )

Читати більше

Єпископ Варсонофій освятив храм на честь Святої Тройці в м.Ужгород 20 червня 2016 року , в день Святого Духа єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій на запрошення протоієрея Віктора Аврамчука відвідав з архіпа...
На Виноградівщині відкрили та освятили меморіальну дошку полеглому воїну АТО Віктору Афанасьєву Разом із тим відбулося відкриття пам'ятного знаку  воїнам, які загинули в антитерористичній операції - повідомляє Закарпаття онлайн.  27 квітня на ...
Поминальні заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору 25 листопада 2017 року, в день пам"яті жертв Голодомору, біля однойменного пам"ятного знаку, що розташований біля Свято-Успенського храму міста Мукаче...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *