Церква пішла війною на УжНУ

 |   | 

У Закарпатській області назріває конфліктна ситуація навколо реституції церковного майна. Єпископ-ординарій Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік здійснює активні заходи із розширення території Ужгородського греко-католицького собору шляхом повернення у власність релігійної громади окремих земельних ділянок, які належать державному вищому навчальному закладу «Ужгородський національний університет», (демонтування обслуговуючих приміщень та паркану між закладами).

Приміщення та прилегла територія кафедри прикладної фізики фізичного факультету ДВНЗ «УжНУ»(м. Ужгород, вул. Капітульна) на якій знаходяться лінійні прискорювачі (радіоактивні джерела іонізуючого випромінювання), що використовуються студентами для проведення практичних та лабораторних робіт і знаходяться у безпосередній близькості до Ужгородського греко-католицького собору стали предметом зазіхання з боку М. Шашіка. На переконання останнього вищезазначена територія і приміщення структурного підрозділу освітнього закладу підпадає під норми законодавчих актів про реституцію церковного майна та повинна бути повернута у власність Ужгородському греко-католицькому собору.

Керівництвом ДВНЗ «УжНУ» зазначається, що зазіхання на їх території з боку Мілана Шашіка є безпідставними, оскільки будівля кафедри прикладної фізики вузу не належала релігійній громаді і там не проводились жодні церковні обряди. Згідно чинних положень Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» навколо лінійних прискорювачів, які знаходяться на кафедрі, повинна існувати санітарно-радіаційна зона в межах якої заборонено будівництво та реконструкція без погодження із ДП «Енергоатом». Однак на даний час, Мілан Шашік не пред’явив жодні дозвільні документи про відчуження території і приміщень ДВНЗ «УжНУ» та початку будівельних робіт.

Повідомляє сайт Groza-News

(Переглядів: 553 )

Читати більше

Мукачево на відміну від Ужгорода вшанувало пам’ять жертв голодоморів Сьогодні на центральній площі міста, що носить ім’я Кирила та Мефодія, зібралися високоповажне духовенство, мукачівці та гості нашого міста, щоб вшану...
Чашу для Причастя викрали з римо-католицької церкви У селі Часлівці, що на Ужгородщині, у ніч на 26 січня невідомі пограбували місцеву римо-католицьку церкву. Злодії зняли двері і винесли гроші, ікони ...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *