Новини Суспільство

У храмі на Тернопільщині на іконі зобразили “кіборгів”, воїнів АТО та активістів Майдану

Усіх сучасних захисників України зобразили на іконі в Свято-Преображенському соборі в містечку Кременці на Тернопільщині. Про це повідомляє ZIK. 

Новітній образ зробили масштабним – 70 м кв. У центрі – святий Юрій, який бореться з дияволом. Демон зображений двоголовим орлом, якого Юрій Переможець пронизує списом, увінчаним синьо-жовтою стрічкою.

З обох боків – фігурки людей. Це – сучасні українці, які борються за свою землю.

На великому полотнищі знайшлося місце майданівцям, серед яких – Герої Небесної сотні, чоловік з дерев’яним щитом, дівчина-волонтер, журналіст.

Іншим символом, котрий уособлює боротьбу українців, є вежа палаючого Донецького летовища з українським стягом на вершині. Поряд майорять червоно-чорні прапори.

У передньому ряду – збірні образи: український солдат в повному бойовому екіпіруванні, військовий лікар і військовий священик-капелан.

Вгорі ікони – архангели, а над усім – зображення Бога-Отця у благословенні. Бога-Сина символізує хрест, який нагадує емблему Сухопутних військ України. Бог-Дух Святий – у вигляді голуба, обрамленого тризубом.

Українська війна є визвольною, а не загарбницькою, тому її благословляє Господь, кажуть у храмі. Творіння іконописця Василя Стецька викликало обговорення у мережі ще до завершення роботи. У фейсбуці під світлинами образу одні висловлюють захоплення, інші – називають його неканонічним.

Зображені події Майдану та АТО не є власне іконою, вони утворюють немовби фон, слугують її смисловим оформленням, розповіли у храмі для фейсбук-спільноти «Типовий Кременець». 

Незвичну ікону в соборі називають спробою відновити давні традиції українського православ’я і кажуть, що це може стати прикладом для інших настоятелів.

Наразі роботи над образом призупинили через холоди. Продовжать її навесні, коли у храмі потеплішає, передає власкор ІА ZIK. Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2017/12/21/kiborgy_aktyvisty_maydanu_y_biytsi_ato_na_unikalniy_ikoni_u_hrami_na_1230797

(Переглядів: 27 )