У храмі на Тернопільщині на іконі зобразили “кіборгів”, воїнів АТО та активістів Майдану

У храмі на Тернопільщині на іконі зобразили “кіборгів”, воїнів АТО та активістів Майдану

 |   | 

Усіх сучасних захисників України зобразили на іконі в Свято-Преображенському соборі в містечку Кременці на Тернопільщині. Про це повідомляє ZIK. 

Новітній образ зробили масштабним – 70 м кв. У центрі – святий Юрій, який бореться з дияволом. Демон зображений двоголовим орлом, якого Юрій Переможець пронизує списом, увінчаним синьо-жовтою стрічкою.

З обох боків – фігурки людей. Це – сучасні українці, які борються за свою землю.

На великому полотнищі знайшлося місце майданівцям, серед яких – Герої Небесної сотні, чоловік з дерев’яним щитом, дівчина-волонтер, журналіст.

Іншим символом, котрий уособлює боротьбу українців, є вежа палаючого Донецького летовища з українським стягом на вершині. Поряд майорять червоно-чорні прапори.

У передньому ряду – збірні образи: український солдат в повному бойовому екіпіруванні, військовий лікар і військовий священик-капелан.

Вгорі ікони – архангели, а над усім – зображення Бога-Отця у благословенні. Бога-Сина символізує хрест, який нагадує емблему Сухопутних військ України. Бог-Дух Святий – у вигляді голуба, обрамленого тризубом.

Українська війна є визвольною, а не загарбницькою, тому її благословляє Господь, кажуть у храмі. Творіння іконописця Василя Стецька викликало обговорення у мережі ще до завершення роботи. У фейсбуці під світлинами образу одні висловлюють захоплення, інші – називають його неканонічним.

Зображені події Майдану та АТО не є власне іконою, вони утворюють немовби фон, слугують її смисловим оформленням, розповіли у храмі для фейсбук-спільноти «Типовий Кременець». 

Незвичну ікону в соборі називають спробою відновити давні традиції українського православ’я і кажуть, що це може стати прикладом для інших настоятелів.

Наразі роботи над образом призупинили через холоди. Продовжать її навесні, коли у храмі потеплішає, передає власкор ІА ZIK. Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2017/12/21/kiborgy_aktyvisty_maydanu_y_biytsi_ato_na_unikalniy_ikoni_u_hrami_na_1230797

(Переглядів: 19 )

Читати більше

ДОНЕЦЬК-МУКАЧЕВО. Діти з АТО відвідали Закарпатський край (+ВІДЕО) 18.10.2017 У понеділок, 16 жовтня, на запрошення керуючого Мукачівською православною єпархією, Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукач...
Послання Папи Римського на Великий піст      Послання Папи Франциска оприлюднило Радіо Ватикану.     «Через те, що розбуяє беззаконня, любов багатьох охолоне» (Мт 24,12) – ...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x Shield Logo
This Site Is Protected By
The Shield →