Новини Топ новини УПЦ

У Мукачеві відбулися ювілейні заходи з нагоди дня пам’яті ігумені Параскеви (в схимі Ніни) (Прокоп)

4 квітня 2017 року виповнюється 50 років від дня блаженної кончини першої ігумені відновленого Мукачівського монастиря Параскеви (в схимі Ніни) (Прокоп) (†04.04.1967).

Як ми раніше й анонсували цього дня з благословення керуючого єпархією, Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського в Мукачівському Миколаївському монастирі відбувся день пам’яті ігумені обителі Параскеви (в схимі Ніни) (Прокоп) (30.04.1896-†04.04.1967).

День пам’яті був присвячений 120-річчю від дня народження та 50-річчю від дня смерті подвижниці благочестя Православної Церкви Закарпаття у ХХ ст.

В програмі заходів владика Феодор разом з численним духовенством звершив поминальну панахиду за матушкою Ніною (Прокоп) та освятив пам’ятну дошку на честь ігумені Ніни.

Заходи були продовжені в монастирській залі для урочистих подій де за участі духовенства, сестер обителі, науковців та журналістів відбувся круглий стіл.

Під час пам’ятного наукового зібрання живими спогадами з присутніми поділився духівник Свалявського Свято-Тройце-Кирило-Мефодіївського жіночого монастиря, архімандрит Василій (Садварі), з науковою доповіддю перед гостями виступив священнослужитель Мукачівської обителі, архімандрит Тіхон (Лютянський).

Насамкінець конференції відбулася презентація ювілейного відеослайду та поштової листівки.

Слід нагадати, що у 2014 році про життєвий шлях та діяльність матушки Параскеви була видана чудова монографія директора БІНДЦу к.і.н., доцента УжНУ Ю. Данильця під назвою «Сповідниця імені Христового». Детальніше про книгу тут.

(73)

(Переглядів: 128 )