У Мукачеві відбулися ювілейні заходи з нагоди дня пам’яті ігумені Параскеви (в схимі Ніни) (Прокоп)

У Мукачеві відбулися ювілейні заходи з нагоди дня пам’яті ігумені Параскеви (в схимі Ніни) (Прокоп)

 |   | 

4 квітня 2017 року виповнюється 50 років від дня блаженної кончини першої ігумені відновленого Мукачівського монастиря Параскеви (в схимі Ніни) (Прокоп) (†04.04.1967).

Як ми раніше й анонсували цього дня з благословення керуючого єпархією, Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського в Мукачівському Миколаївському монастирі відбувся день пам’яті ігумені обителі Параскеви (в схимі Ніни) (Прокоп) (30.04.1896-†04.04.1967).

День пам’яті був присвячений 120-річчю від дня народження та 50-річчю від дня смерті подвижниці благочестя Православної Церкви Закарпаття у ХХ ст.

В програмі заходів владика Феодор разом з численним духовенством звершив поминальну панахиду за матушкою Ніною (Прокоп) та освятив пам’ятну дошку на честь ігумені Ніни.

Заходи були продовжені в монастирській залі для урочистих подій де за участі духовенства, сестер обителі, науковців та журналістів відбувся круглий стіл.

Під час пам’ятного наукового зібрання живими спогадами з присутніми поділився духівник Свалявського Свято-Тройце-Кирило-Мефодіївського жіночого монастиря, архімандрит Василій (Садварі), з науковою доповіддю перед гостями виступив священнослужитель Мукачівської обителі, архімандрит Тіхон (Лютянський).

Насамкінець конференції відбулася презентація ювілейного відеослайду та поштової листівки.

Слід нагадати, що у 2014 році про життєвий шлях та діяльність матушки Параскеви була видана чудова монографія директора БІНДЦу к.і.н., доцента УжНУ Ю. Данильця під назвою «Сповідниця імені Христового». Детальніше про книгу тут.

(73)

(Переглядів: 124 )

Читати більше

Всесвітня Рада Церков стурбована можливістю прийняття антицерковних законопроектів в Україні Генеральний секретар Всесвітньої Ради Церков (ВРЦ) пастор д-р Олаф Фюксе Твейт надіслав Президенту України П. О. Порошенку та голові Верховної Ради Ук...
Мукачівська єпархія взяла участь у з’їзді православної молоді Чеських земель і Словаччини 9 лютого в місті Сніна, що в сусідній Словаччині відбувся з’їзд православної молоді Чеських земель і Словаччини.  З благословення Високопреосвященніш...
На основі Туринської Плащаниці створено 3D-зображення Іісуса Христа Джуліо Фанті, який викладає методологію вимірювань в університеті Падуї, вивчав Туринську Плащаницю протягом декількох років. Минулого тижня він предс...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x Shield Logo
This Site Is Protected By
The Shield →