Милосердя Новини Топ новини УПЦ

У Мукачівській православній єпархії триває Пасхальний марафон

У дні світлого Христового Воскресіння з благословення митрополита Мукачівського і Ужгородського Феодора, клірики єпархії звершують благодійність та місіонерську проповідь.

У перший день Святої Пасхи протоієрей Миколай Вакаров, заступник голови Військового єпархіального відділу, настоятель Свято-Успенського храму м. Чоп і  священнослужитель протоієрей Віталій Русинка за доброю щорічною традицією завітали із пасхальними гостинцями до престарілих та нужденних міста.

Зокрема священики вручили стареньким смачні пасочки, крашанки та інші смаколики.

Непідробна радість в очах старших осіб була доказом важливості проведення подібних благодійних вчинків.

Священики привітали і військовослужбовців військової частини Т0300 м. Чоп, передавши святкові дарунки з побажаннями миру й витримки під час несення важливої служби.

«Пасха − це особливе свято! Господь, воскреснувши, переміг смерть і подарував нам цю перемогу. Особливо відчувається радість перемоги Христа нам дияволом, добра над злом, Життя над смертю в місцях, де багато болі. З Воскресінням Христовим і в наших душах оживає віра і надія. З благословення Митрополита Мукачівського і Ужгородського Федора з пасхальною радістю ми вже традиційно завітали до онко-гематологічного відділення Обласної дитячої лікарніь в м. Мукачеві та до дитячого психоневрологічного відділення поблизу Чикоша. Щиро дякую друзям та всім, хто долучився до святкування!», прокоментував пасхальну акцію, архімандрит Серафим (Вереш), настоятель Свято-Георгієвського чоловічого монастиря в с. Заболтне, що Іршавщині.

«Як важливо розділити світлу, добру радість з тими, хто особливо гостро відчуває нестачу любові в пасхальні, святкові дні. Адже Пасха − найсвітліше християнське свято перемоги добра над злом, життя над смертю, свято добра. Саме в такі дні серця людей відкриті, як ніколи, для добрих вчинків…

І саме, у світлий день Христового Воскресіння з благословення керуючого архієрея, митрополита Мукачівського та Ужгородського, дорогого Владики Феодора, діточки воскресної релігійної школи пам’яті Блаженнійшого Митрополита Володимира, ділилися пасхальною радістю, творили “Пасхальне дитяче Добро” разом з своїми наставниками.

А розпочали ми нашу добру акцію ще підготовкою в великодню суботу. Дітки допомагали своїм дорогеньким мамочкам, у виготовленні пасочок, писанок, тістечок…. Які в святу недільку були освячені отцем Тарасієм Шелельо та люб’язно подаровані нашими дітками своїм підопічним в Притулок Червоного Хреста та Домбоківську школу-інтернат.

Дітки прославляли Воскреслого Христа разом зі старенькими в кожній палаті в притулку та класах в інтернаті. Радість та сльози на очах у всіх… В подарунок для нас − дуже емоційно розказаний вірш “Христос Воскрес” однією з чудових бабусь, просто заінтригував… А знайомство з такими ж ровесниками в школі-інтернаті пройшло по товариськи.

А ще, по традиції, наші джентельмени поливали бабусь − жінок парфумами, приємно… В побажання − здоров’я всім, Божої благодаті! Слава Богу за все! Час збіг швидко, адже робити добро так приємно!», прокоментувала подію на своїй сторінці в мережі, вихователь Недільної школи, Наталія Смужаниця.

«Виявляється, коли приносиш радість іншим людям, особливо тим, хто не може тобі відповісти взаємністю, то саме тоді сам отримуєш незрівнянно більше, аніж віддаєш.

У дні, коли ми святкуємо Воскресіння із мертвих Христа з благословення керуючого Мукачівською єпархією, Високопреосвященнішого Феодора, митрополита Мукачівського і Ужгородського Свалявська молодіжка відвідала будинок одиноких та перестарілих людей.

Ми, ще на початку Великого посту вирішили, що подаруночки приготуємо власноруч, бо у такий спосіб, працюючи над їх створенням, вкладемо в них часточку сердечного тепла та любові. А старшим людям, немічним, забутим всіма − цих чеснот найбільше і бракує.

Сподіваємось, що виготовлені дитячими руками квіти приноситимуть радість. Адже, лише чистота дитячого серця здатна розтопити лід людської черствості та байдужості», прокоментував подію на своїй сторінці в мережі https://www.facebook.com, голова молодіжки, протоієрей Василій Бабець.

(Переглядів: 5 )