У Мукачівському замку освятили кімнату князя Корятовича

У Мукачівському замку освятили кімнату князя Корятовича

 |   | 

Сьогодні, 5 жовтня, у Мукачівському історичному музеї замок “Паланок” відбулось урочисте відкриття меморіальної кімнати володаря “Паланку” – князя Федора Корятовича.

На урочисте відкриття прийшли міський голова Андрій Балога, директор замку Михайло Белеканич, консул з Литви та священнослужителі міста.

Святі отці на чолі з владикою Міланом Шашіком освятили меморіальну кімнату. 

Авторство ідеї та благодійна підтримка при створені кімнати належить Почесному консулу литовської республіки в місті Ужгород Віктору Гарапко.

Одразу після вітання, присутнім було представлено кімнату з великим портретом самого Федіра Корятовича. Посередині розташувався у реальні розміри кінь та його лицар вершник.

 Минулоріч в стінах замку литовськими партнерами вже відбулася урочиста презентація проекту «Кімната історичної пам’яті князя Федора Корятовича». Тоді було  передано копію портрету князя Корятовича, який зберігається в Мукачівському Свято-Миколаївському монастирі. Портрет став першим експонатом майбутньої експозиції. Сьогодні тут вже облаштований виставковий зал.

Експозиція кімнати складається з трьох розділів: князь Федір Корятович – онук Великого князя Литовського Гедиміна, князі Корятовичі – володарі Поділля та Федір Корятович – князь Мукачівської домінії.

(Переглядів: 7 )

Читати більше

У Хустській єпархії УПЦ відбулися річні збори духовенства 6 грудня 2017 року у Свято-Миколаївському чоловічому монастирі с. Іза-Карповтлаш пройшли річні загальноєпархіальні збори священнослужителів, на яких в...
Керуючий Карпатською єпархією УАПЦ, ректор КаУ та УБА єпископ Віктор Бедь взяв участь у круглому столі «Угорська окупація українських земель у 1939-1944 роках та Карпатська Січ»... 11 листопада 2017 року, в Ужгородському національному університеті імені Августина Волошина відбувся науковий круглий стіл на тему «Угорська окупація ...
У Харкові зустріли українських військових, звільнених з полону Ввечері 27 грудня 2017 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій взяв участь у церемонії зустрічі українських військовослужбовців,...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x Shield Logo
This Site Is Protected By
The Shield →