МГКЄ Новини Топ новини

У Мукачівському замку освятили кімнату князя Корятовича

Сьогодні, 5 жовтня, у Мукачівському історичному музеї замок “Паланок” відбулось урочисте відкриття меморіальної кімнати володаря “Паланку” – князя Федора Корятовича.

На урочисте відкриття прийшли міський голова Андрій Балога, директор замку Михайло Белеканич, консул з Литви та священнослужителі міста.

Святі отці на чолі з владикою Міланом Шашіком освятили меморіальну кімнату. 

Авторство ідеї та благодійна підтримка при створені кімнати належить Почесному консулу литовської республіки в місті Ужгород Віктору Гарапко.

Одразу після вітання, присутнім було представлено кімнату з великим портретом самого Федіра Корятовича. Посередині розташувався у реальні розміри кінь та його лицар вершник.

 Минулоріч в стінах замку литовськими партнерами вже відбулася урочиста презентація проекту «Кімната історичної пам’яті князя Федора Корятовича». Тоді було  передано копію портрету князя Корятовича, який зберігається в Мукачівському Свято-Миколаївському монастирі. Портрет став першим експонатом майбутньої експозиції. Сьогодні тут вже облаштований виставковий зал.

Експозиція кімнати складається з трьох розділів: князь Федір Корятович – онук Великого князя Литовського Гедиміна, князі Корятовичі – володарі Поділля та Федір Корятович – князь Мукачівської домінії.

(Переглядів: 26 )