У Мукачівському замку освятили кімнату князя Корятовича

У Мукачівському замку освятили кімнату князя Корятовича

 |   | 

Сьогодні, 5 жовтня, у Мукачівському історичному музеї замок “Паланок” відбулось урочисте відкриття меморіальної кімнати володаря “Паланку” – князя Федора Корятовича.

На урочисте відкриття прийшли міський голова Андрій Балога, директор замку Михайло Белеканич, консул з Литви та священнослужителі міста.

Святі отці на чолі з владикою Міланом Шашіком освятили меморіальну кімнату. 

Авторство ідеї та благодійна підтримка при створені кімнати належить Почесному консулу литовської республіки в місті Ужгород Віктору Гарапко.

Одразу після вітання, присутнім було представлено кімнату з великим портретом самого Федіра Корятовича. Посередині розташувався у реальні розміри кінь та його лицар вершник.

 Минулоріч в стінах замку литовськими партнерами вже відбулася урочиста презентація проекту «Кімната історичної пам’яті князя Федора Корятовича». Тоді було  передано копію портрету князя Корятовича, який зберігається в Мукачівському Свято-Миколаївському монастирі. Портрет став першим експонатом майбутньої експозиції. Сьогодні тут вже облаштований виставковий зал.

Експозиція кімнати складається з трьох розділів: князь Федір Корятович – онук Великого князя Литовського Гедиміна, князі Корятовичі – володарі Поділля та Федір Корятович – князь Мукачівської домінії.

(Переглядів: 9 )

Читати більше

Православні Закарпаття відзначили 10-ту річницю прославлення преподобного Іова Угольського 18 вересня Церква Христова вшановує десяту річницю від дня прославлення преподобного Іова (Кундрі) Угольського. перед початком Божественної Літургії ...
В мережі з’явився унікальний знімок будівництва Покровського храму в Ужгороді Історчиний знімок опублікував на свої сторінці у Фейсбук Анатолій домбровський. Користувач мережі зазначив: Ужгород. Чехословацька епоха (1920-1944 рр...
79-ту річницю Карпатської України молитовно відзначили в Карпатській єпархії УАПЦ 15 березня, в рамках відзначення 79-ї річниці Карпатської України, яка була проголошена як незалежна українська держава 14–15.03.1939 та 144-річниці з...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x Shield Logo
This Site Is Protected By
The Shield →