У парку Перені відбувся 5-ий конгрес євангельських християн баптистів Закарпаття

 |   | 

 

Власне, вже не вперше велелюдне зібрання цих вірників відбувалося в нашому місті, і саме в парку. І щоразу вони вносили свою лепту в його благоустрій.
– Проте не тільки потреба у впорядкуванні території парку напередодні масових зібрань спонукає цих людей допомагати нам і сприяти його розвитку, – відразу ж зауважив директор парку Перені Іван Корчинський. – Річ у тім, що з вірниками цієї громади ми контактуємо, співпрацюємо і повсякчас відчуваємо вагому підтримку в справах благоустрою. Скільки разів я звертався до них – щоразу отримував допомогу.

– Ви ставитеся до парку Перені не по-споживацьки, а по-господарськи. Чим викликане таке бережливе, дбайливе ставлення? – поцікавились ми, спілкуючись при нагоді зі служителем громади євангельських християн баптистів м. Виноградова Юрієм Костаком.
– Ми такі ж громадяни і жителі міста, як і інші, – відповів він. – Наші дружини з дітьми також приходять у парк Перені на прогулянки. Зрештою, всі ми, виноградівці, відпочиваємо тут душею. Тож як можна комусь відноситися до парку не по-господарськи? Навіть у Біблії сказано, що ми маємо молитися і дбати про місто, в якому живемо, щоб проводити в ньому тихе і безпечне життя. Я, приміром, корінний виноградівець, народився і живу в цьому чудовому місті, з дитинства облюбував парк Перені, прикипів до нього душею, знаю тут кожну стежку, вболіваю за кожне проблемне питання його розвитку і благоустрою. Я пригадую, яким був цей парк кілька років тому. Він просто заростав чагарниками. Вірники нашої громади радо допомагали тоді. Адже ми, християни, за прикладом Христа, повинні творити добро. 
 
З часом парк наче преобразився, облагородився. Сюди приємно прийти на відпочинок з сім’єю. Тут відчувається господарська рука. Так і повинно бути. Парк Перені не можна занедбати, про нього не можна забути, адже це «родзинка» Виноградова, тут така краса і надзвичайна атмосфера! А з метою його подальшого розвитку керівництву нашого міста доцільно згуртувати міських підприємців, привернути їхню увагу до проблемних питань благоустрою парку. Можливо, заручившись їхньою підтримкою, вдасться зробити його ще кращим і комфортнішим для відпочинку виноградівців і гостей міста.
Що стосується нашого останнього внеску в справу благоустрою парку, то відповідні роботи велися впродовж двох тижнів. Всі вони були погоджені з міською радою. До слова, вона завжди йде нам назустріч, надаючи дозвіл на проведення наших масових зібрань у парку Перені. Тобто, знаходимо і порозуміння, і співпрацю в питаннях його благоустрою.
Користуючись нагодою, розповім трохи про конгрес, що проходив в амфітеатрі парку Перені. Окрім євангельських християн Закарпаття, на зібранні побували також гості з-за меж області, зокрема, місіонери з Румунії, симфонічний оркестр з Волинської області, американський проповідник Віктор Гамм, вокально-інструментальна група Кирневих з Молдови. 
 
А загалом молитви за мир в Україні лунали в парку Перені українською, англійською, німецькою, угорською та румунською мовами. Зібрання було вельми велелюдним – за приблизними підрахунками в парку в той день зібралося до двох тисяч учасників конгресу. Уявіть собі тільки бодай те, скільки людей було тоді на сцені – 250 хористів, 57 музикантів симфонічного оркестру, а ще й група Кирневих – загалом більше 300 чоловік. Нашим гостям дуже сподобалося і наше місто, і парк Перені, і закарпатська колоритна мова (деякі навіть записували слова). Словом, є в нас, у Виноградові, чим здивувати і приємно вразити людей. І парк Перені в цьому аспекті посідає чільне місце. Єдине побажання – тут слід вирішити питання водозабезпечення.
Відтак свій коментар з приводу участі цієї релігійної громади в благоустрої парку Перені «Новинам Виноградівщини» надав його директор Іван Корчинський:
– Найперше ці люди відремонтували всі лавочки, причому нових вони виготовили і встановили 23. Всі роботи велися якісно й добросовісно. Приміром, деревина для лавочок була виміряна з точністю до сантиметра, затим їх пофарбували. Таке сумлінне відношення до роботи приємно дивувало. По-друге, вірники цієї релігійної громади зробили ремонт сцени, зокрема, пофарбували підлогу, бічні несучі стіни та задник. Впорядкували також приміщення, що знаходяться позаду сцени — відновили, пошпаклювали, пофарбували.Відремонтували підсобні приміщення парку. А один із вірників-баптистів – Сашко з Хижі викосив ледь чи не півпарку, чим дуже нам допоміг. Адже двоє наших працівників вже тричі косили траву на території і, крім того, виконують ще й інші роботи. Іще вірники зробили прибирання доріжок та території навколо амфітеатру, підмітали кожну щілину. Причому, свою добросовісність ці люди не вважають чимось незвичайним.
 
 Це, вочевидь, їх стиль життя і роботи. До того ж я б хотів, аби всі відвідувачі парку Перені велися тут так, як учасники конгресу – не смітили, не курили, не лузали насіння соняшника…А за всю проведену в парку роботу, здійснену цією релігійною громадою м. Виноградова, за її ініціативи та постійну співпрацю я щиро вдячний.
Що стосується масових заходів, які проводяться тут, то в такі дні в парку зазвичай бракує лавочок та урн. Благо, 5 лавок нам надасть «Держлісгосп» (керівник Василь Агій), виготовлення ще п’ятьох замовлено міською радою. І ще 5 нових урн днями було встановлено в парку. Сподіваюся, вирішиться й питання водозабезпечення, принаймні з керівництвом міської ради є порозуміння і домовленість з цього приводу.
 
Тоді відпочиваючі тут люди зможуть напитися води, а в нас буде можливість поливання молодих дерев та саджанців. А щодо найближчих перспектив – цього літа нам потрібно завершити вирубування пошкоджених шкідниками і аварійно небезпечних дерев. З решти, що ростуть у парку, слід зрізати звисаючі гілки, а восени плануємо посадити нові дерева. Хочеться, аби з наступної весни все в парку забуяло, зацвіло. 
 
А ще вартувало б освоїти й другу частину парку (сектор, що поряд з амфітеатром), яка наразі пустує.
У планах також облаштування шахового майданчика з великими фігурами. Двоє підприємців уже погодилися посприяти в цій справі. А насамкінець я б хотів звернутися й до вірників інших релігійних громад Виноградівщини. Вони також при потребі могли б організовувати свої зібрання тут, у парку Перені, і водночас показувати своє ставлення до нього, вносити й свою, бодай маленьку часточку в його благоустрій.

(Переглядів: 223 )

Читати більше

Владика Феодор відслужив всенічне богослужіння та вручив солодкі подарунки діткам на свято Миколая 18 грудня, напередодні молитовної пам’яті святителя Миколая, архієпископа Мірлікійського чудотворця керуючий Мукачівською єпархією Високопреосвященніш...
Чай, кутя, композиції народження Спасителя, фаєр-шоу – в Іршаві відсвяткували свято “Запалення ялинки”... Відшуміло загальноміське свято «Запалення ялинки». Традиційно дійство відбувалося біля головної красуні-ялинки Іршавського району.На центральній площі...
Преосвященний Варсонофій нагородив начальника Мукачівського госпіталю 14 липня 2015 року, Преосвященний Варсонофій, єпископ Ужгородський і Закарпатський,разом із капеланом Закарпатської єпархії протоієреєм Ігорем Войтови...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.